Android’de Nasıl Görüntülü Görüşme Yapılır?

0 1

Arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde olmak, seyahatin ve yüz yüze iletişimin kısıtlandığı günümüzde daha da zorlaşıyor. Neyse ki, hızlı internet bağlantılarının ve akıllı telefonların sadece uzak yerlerdeki insanlarla konuşmamıza izin vermediği, aynı zamanda onları görebildiğimiz bir çağda yaşıyoruz.

Görüntülü görüşme, yüz yüze toplantılar için iyi bir alternatiftir ve Android cihazınız zaten bunu yapmanıza izin veren uygulamalarla birlikte gelebilir, bunları nasıl kullanacağınızı ve bunun yerine indirmek isteyebileceğiniz uygulamaları göstereceğiz.

Duo ile nasıl görüntülü görüşme yapılır?

Google’ın biraz kafa karıştırıcı olan birkaç görüntülü arama uygulaması var, ancak Duo birçok Android telefonda önceden yüklenmiş bir uygulamadır. Kullanmak için uygulamayı açın ve istendiğinde kameranıza, mikrofonunuza ve çalışması gereken diğer kaynaklara erişim izni verin.

Ana ekranın üst yarısında yüzünüz var ve aşağıda iletişim kurabileceğiniz çeşitli kişiler var. Bunlar, cihazlarında Duo bulunan diğer Android kullanıcıları olacak. İstediğiniz kişiyi bulmak için aşağı doğru ilerleyin. Listede görünmezlerse, Duo’ya Davet Et alanını bulacağınız yere kaydırın . Söz konusu kişinin yanındaki Davet Et’e dokunun ve hizmeti nasıl alacaklarını anlatan bir mesaj alırlar.

Birini aramak için, sadece adına dokunun ve sonraki ekranda Sesli Arama , Mesaj (onları göndermek için bir sesli mesaj kaydettiğiniz yer) veya Görüntülü Arama seçeneklerine dokunabilirsiniz .

Aramanız şimdi başlamalı, bu yüzden arkadaşınızla sohbet edin ve aramayı bitirmek istediğinizde ekrana dokunun ve bitirdiğinizde kırmızı Aramayı Sonlandır seçeneğini seçin . Google Duo kılavuzumuzda görüntülü sohbeti nasıl gruplandıracağımızı da görebileceğiniz gibi, yalnızca bir kişiyle sınırlı değilsiniz .

Elbette Duo’ya bağlı kalmanıza gerek yok: Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok popüler uygulama var. Bunlar, aşağıda özetleyeceğimiz WhatsApp, Facebook Messenger ve Zoom’u içerir.

Android için mevcut olmayan bir uygulama Apple’ın FaceTime’idir, çünkü bu kesinlikle iPhone tabanlı bir hizmet olarak kalır. Bunu göz önünde bulundurarak , Android için FaceTime’a en iyi alternatifleri inceleyebilir ve tercih ettiğiniz uygulamayı Apple kullanan arkadaşlarınıza önerebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.