BDO Karakterleri İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

BDO Karakterleri hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Black Desert, oyuncularına kendi tarzlarına göre seçebileceği 10’dan fazla karakter sunuyor. Oyunda kendi tarzınıza ve oynayış stilinize göre bir karakter seçebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Peki ya Black Desert Online karakterler neler? Black Desert Online karakter seçimi nasıl yapılmalı?

MMORPG oyunlarında karakter seçimi yapmak önemlidir. Karakter seçimini doğru bir şekilde yapmazsanız oyunu istediğiniz tarzda oynayamayabilirsiniz. Black Desert, bu sebepten avantajlı bir oyun. Çünkü oyunda kendi oynayış biçiminize ve tarzınıza uygun olarak seçebileceğiniz 18 adet karakter mevcut.

Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki, bazı karakterler yeni oyuncular tarafından rahatlıkla oynanabilecek düzeydeyken bazılarıysa oynaması zor ve oyun bilgisi isteyen karakterler. Sizin için hazırladığımız bu BDO karakterler rehberinde bunları ele aldık ve BDO başlangıç için karakter önerileri yaptık.

Karakter seçiminizi yapmadan önce bilmelisiniz ki, oyundaki karakterlerin cinsiyetleri sabittir. Örnek olarak Ranger karakterini bir erkek olarak ya da Warrior karakterini bir kadın olarak oynayamazsınız.

Bunun dışında karakterinizin burcunu, saç stilini, yüzünü, vücudunu, ses tonunu, giysilerini ve duruşunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Oyun karakter cinsiyetlerinde değişiklik yapmaya izin vermese de her oyuncu, kendi karakterini zevkine göre dizayn edebilir. 

Black Desert Hangi Karakteri Seçmeliyim?

 

Black Desert’ta oynayacağınız karakteri tamamen kendi stilinize göre seçmelisiniz. Unutmayın ki her oyuncunun oynayış tarzı ve biçimi aynı olmayabilir. Örneğin bazı oyuncular support sınıfını oynamakta iyiyken bazıları tankları daha iyi oynar. Oyundan zevk almak ve en iyi şekilde oynamak için karakter seçimini kendiniz yapmalısınız.

 

Hazırladığımız bu rehberi okuyarak sizin için en doğru karakteri bulabilir ve onu denemeye başlayabilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz karakteri seçtikten sonra onu oyun içinde bir süre deneyimleyebilir ve size uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

1- Cadı (Witch)

 

Beceri hızları her ne kadar düşük olsa da Cadılar, geniş ölçekli saldırılarla düşmanlarına toplu bir şekilde hasar verebilir. Düşmanlarına yaptığı saldırılarda onları yakabilir, dondurabilir ve hızlıca yere serebilirler.

Defansif yapıdaki bu karakterler, hem PVP hem de PVE oyun tarzı için uygundur. Yavaşlatma, sersemletme gibi rakibe negatif etki veren büyüler yapabilir ve takım savaşlarında takımlarına iyi bir destek sağlayabilirler.

Yeni başlayan oyuncular için ideal olan bu karakter, oyunda en çok tercih edilen karakterlerden biridir.

 

2- Büyücü (Wizard)

 

Yine sıkça tercih edilen karakterlerden biri olan büyücüler, hem PVE hem de PVP’lerde oldukça etkilidir. Cadının erkek versiyonu diyebileceğimiz Büyücüler’in, Cadılarla birçok ortak noktası vardır.

Teke tek savaşlarda biraz yetersiz kalsalar da özellikle kale savaşları gibi takım oyunlarında mutlaka bulunan ve takım savaşlarında takıma en çok fayda sağlayan karakterlerden olan büyücüler, Cadıların aksine daha agresif bir oyun sergilerler ve daha çok ofansif yapıdadırlar.

 

3- Okçu (Ranger)

Doğru kullanıldığında oldukça etkili olabilen Okçular, Black Desert’ın uzak mesafeden saldıran karakterleridir. Seri hareketleri ve rakip daha saldırı bile yapamadan onlara verdiği yüksek hasarlarla birçok durumda avantajlı konumdadırlar.

İyi oynandığında, birebir savaşlarda düşmanı kolayca alt edebilen Okçular, takım savaşlarında da mutlaka bulunurlar. Çünkü bir Okçu, yakın mesafe karakterleri daha karşısına gelmeden onun işini bitirme potansiyeline sahiptir.

Yakın mesafe saldırılarında da güçlü bir bıçağa sahiptirler ve uyanıştan sonra oyuna bıçakla devam ederler.

 

4- Valkyrie

Ağır zırhı ve kılıcıyla yakın dövüşte inanılmaz hasarlar veren Valkyrielar, tank tipi karakterlerdir. Birebir karşılaşmalarda kendisinden daha küçük durumdaki birçok karakteri kolaylıkla alt edebilirler. İyi oynayan bir oyuncunun elinde adeta bir savaş makinesine dönüşebilirler çünkü, hem saldırı gücü hem de canı yüksek karakterlerdir.

Bir Valkyrie, takım savaşlarında genelde en önde bulunarak düşman takımlardan gelen saldırıları karşılar ve rakibi geri püskürtmeye çalışır. Bir diğer avantajı da kılıcının uzun olması sebebiyle tek başına birden çok düşmanı alt edebilir.

Tek dezavantajı biraz yavaş olması olan bu karakteri mutlaka denemelisiniz.

5- Savaşçı (Warrior)

Yakın mesafe saldırılarının vazgeçilmezi ve en etkili isimlerinden biri olan Savaşçılar, hem savunma hem de saldırıda yüksek etkiye sahiptir. Valkyrielarla benzer özellikler gösterse de Savaşçılar, bir Valkyrie’dan farklı olmak üzere savaş alanına hızlıca girip düşmana hasar verdikten sonra geri çekilebilir. Yani çeviklik bakımından Valkyrie’dan daha iyi konumdadırlar.

Yeni başlayan oyuncular için Black Desert’ı deneyimlemelerini ve öğrenmelerini sağlayacak karakterlerin başında gelir. Eğer oyuna yeni başlayacaksanız mutlaka Savaşçı’yı incelemelisiniz.

6- Kara Şövalye (Dark Knight)

Kriegsmesser adındaki devasa kılıcını çift eliyle kullanan bu karakter, kılıcıyla oldukça yüksek hasar oranına sahiptir. 56. seviyeden sonra kılıcını bırakarak Vediant adlı silahını kuşanır.

Aynı zamanda büyü kullanarak uzaktaki düşmanlarına da saldırabilir. Yaptığı hava saldırıları ile düşmanlarını hareketsiz kılabilir ve kaçınılmaz vuruşu ile düşmanlarını işaretleyerek patlamalar yaratabilir.

Kara Şövalyeler, büyük bir kılıç kullandıkları için yavaş hareket ettikleri düşünülen karakterler olsalar da hızlı hareket etmelerini sağlayan birçok beceriye sahiptirler.

7- Vahşi (Berserker)

Oldukça güçlü ve iri yapıdaki Vahşiler, devasa iki adet balta kullanırlar. Tank oynamayı seven oyuncular için ideal bir seçim olan Vahşiler, devasa cüsseleri sayesinde rakiplerini kolayca bastırarak alt edebilirler.

Yakın dövüşün oyundaki en etkili isimlerinden biri olan Vahşi karakterini oynayarak, özel birçok beceriye sahip olabilir ve Black Desert’ın yakın dövüş mekaniklerini deneyimleyebilirsiniz.

 

8- Avcı (Tamer)

Avcılar, düşmanlarıyla hem uzaktan hem de yakından rahatça mücadele edebilir. Her ne kadar şirin bir görünüme sahip olsalar da, dehşet verici bir güce sahip olan Avcılar, aşırı çevik ve etkili kombolara sahiptir.

Hem PVE hem de PVP’de oldukça etkili olabilirler ve yanlarında kendilerine özel bir pet gezdirirler. Bu pet, gerektiğinde Avcı’nın klonu haline dönüşerek rakibini 2’ye karşı 1 durumuna düşürür.

Avcılar, dikkatli oynanması gereken karakterlerdir. Çünkü petlerinin süresi dolması ya da petlerini yanlış yönlendirme gibi durumlarda savaş aleyhlerine dönebilir ve kazanmakta oldukları maçı kaybedebilirler.

9- Striker

Ardı arkası kesilmeyen kombolarla düşmanı zayıflatan ve esnek yapıları sayesinde saldırılardan hızlıca kaçabilen karakterler olan Strikerlar, oynaması zor olsa da bir o kadar güçlü karakterlerdir.

Yeni başlayan oyuncular için pek uygun olmayan bu yakın dövüş karakteri, uyanıştan sonra kendi klonlarına sahip olur.

10- Mistik (Mystic)

Mistikler, bir nevi Striker’ın kadın versiyonudur. Striker’dan farklı olarak daha defansif saldırılar gerçekleştirirler ve saldırılardan hızlıca kaçabilirler.

Muhteşem kombolara ve bir ejderhaya sahip olan Mistikler, oynaması ve ustalaşması zor karakterlerdendir.

11- Ninja

Oyunun en çok tercih edilen karakterlerinden bir diğeri olan Ninjalar, dövüş sanatlarını ve hava saldırıları yeteneklerini kullanarak rakiplerini çabucak öldürebilirler. Gizlice yaklaşma, düşmanın dikkatini dağıtma gibi oldukça etkili becerilere sahip olan Ninjalar, hızlı yapıları sayesinde düşman saldırılarından kurtulabilirler.

Doğru becerileri kullanıldığında bir saldırı makinesi gibi hareket eden Ninjalar, oyunun üst düzey saldırı karakterlerindendir.

 

12- Kunoichi 

Ninjanın kadın versiyonu olan Kunoichiler, tıpkı Ninjalar gibi dövüş sanatlarını ve hava saldırılarını ustalıkla kullanırlar. Duman perdesi, sızma, kalabalık kontrolü gibi birçok beceriye sahip Kunoichiler, yüksek verim alabileceğiniz saldırı karakterleridir.

Saldırı konusunda çok avantajlı durumda olan bu karakterler, savunma konusunda bir o kadar zayıftırlar. Suikastçi sınıfının üyeleri olan Kunoichiler, oynaması ve öğrenmesi zor karakterlerdendir. Fakat Kunoichi oynayan oyuncular, karakterin saldırı odaklı olması sebebiyle PVE çalışmaları yaparak karakter üzerinde ustalaşabilir.

13- Maehwa

Her ne kadar tatlı görünseler de Maehwalar, savaşma stilleri ve güçleriyle hiç göründükleri gibi değillerdir. Kendilerine özel geliştirdikleri savaş stilinde zikzak yapıp düşmanın en zayıf noktasına hasar verirler. Diğer oyuncular, Maehwaların bu kombosundan oldukça korkar.

Yakın konumda savaşmakta usta olsalar da uzak mesafelerden de düşmana büyük hasarlar verebilirler ve hızlı hareket kabiliyetleriyle tehlike anında hızla geri çekilebilirler.

Darbelere karşı pek dayanıklı olmayan Maehwalar’ın en büyük yeteneği, düşmanın hareket kabiliyetini uzun bir süre kilitliyebilmesidir. Bu da hem PVP hem de PVE’de onlara büyük avantaj sunar.

BDO karakterler listesinin en özel karakterlerinden biri olan Maehwalar, alışma ve öğrenme sürecinden sonra rahatlıkla oynanabilen karakterlerdir.

14- Musa

Musalar, Maehwalar ile birçok ortak özellik gösterirler ve bu benzerliklerden dolayı, onlara Maehwaların erkek versiyonu denebilir. Savaş alanında yıkıcı bir saldırı gücüyle düşmanlarının zırhlarını paramparça ederler ve rakiplerine yüksek hasarlar verirler.

Yeni oyuncuların tercih edebileceği ve kolay adapte olabileceği Musalar, takım savaşlarında geniş çapta hasar verebildikleri için oyuna yeni başlayıp bir takıma girmek isteyen oyuncular için birebirdir.

15-  Sahire (Sorceress)

Kara büyüyü etkili bir şekilde kullanan Sahireler, grup savaşlarının seyrini değiştirebilecek karakterlerdendir. Çünkü deneyimli bir oyuncu tarafından oynanan Sahire, atağa geçmiş düşmanları mesafeli büyü saldırılarıyla kendisine çekip hem takım arkadaşlarını kurtarır hem de düşmanlarına yüksek oranda hasar verir.

Özellikle takım savaşlarında kendilerinden korkulan ve lakapları Savaş Alanı Cadıları olan Sahireler’in uzman ve diğer karakterlerin oynayışını bilen oyuncular tarafından oynanması önerilir. Çünkü uzman bir oyuncu diğer karakterlerin ne yapacağını kestirebilir ve doğru hamlelerle tek başına bir takım savaşı bile kazandırabilir.

16- Archer

Bir diğer uzak mesafe karakteri olan Archerlar, Tatar Yayı ve Asil Yay adlı iki yayı aynı anda kullanır ve becerileriyle düşmanlarına uzak mesafeden yüksek hasarlar verebilir.

Çevik bir yapıda olan Archerlar, düşmanlarını uzak mesafeden rahatsız ederler ve hızlı bir yapıda olmaları sebebiyle düşmanları yaklaşmaya başladığında hızlıca kaçıp düşmana esnek bir biçimde karşı koyabilirler. 

17- Lahn

Kendine has silahı olan Hilal Pendulumu’nu uzaktaki düşmanlarına etkili bir şekilde hasar vermede kullanan Lahn, yakınındaki düşmanlarına da kılıcıyla etkili kombolar yapabilir. Hale sıçrayışı gibi kendine has özellikleri bulunan karakter, savaşlarda oldukça etkilidir.

Kısa mesafe savaşlarında zorluk çekebildiği için Lahn oynayan oyuncular, özellikle bir yakın dövüş karakterine karşı oynuyorlarsa, savaş başladığında rakiplerini hızlı bir biçimde alt etmeye odaklanmalıdırlar.

18- Shai

Savaşların vazgeçilmezi olan destek sınıfında bulunan bu karakter, müttefiklerini oldukça iyi korurken kendi boyutundaki silahını da ustalıkla kullanarak rakiplerine büyük oranda hasar verebilir.

Boyunun küçük olması sebebiyle hasar almaları zordur ve bu sebeple özellikle takım savaşlarında toplu ataklardan hızlıca kurtulabilir.

Bu karakterin bir diğer avantajı da meslek seçiminde kimyacılık veya toplayıcılığı seçmesi durumunda diğer karakterlerin aksine mesleğe profesyonel seviyede başlar.

Hazırladığımız Black Desert Online karakterler rehberinin sonuna geldik. Siz de bu listeden kendinize uygun bir karakter bulabilir ve oyun üzerinden bunu deneyimleyebilirsiniz. Her karakterin farklı özellikler gösterdiğini ve karakterleri en iyi şekilde oynayabilmek için onlarda ustalaşmak gerektiğini unutmayın.

BDO karakterler bakımından zengin bir oyun ve oyuncularına sunduğu karakterlere her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor. Eğer oyuna yeni bir karakter eklenecekse onu oyunun internet sitesinden veya oyun içi duyurular kısmından inceleyebilir ve özelliklerini görebilirsiniz.

Oyun dünyası ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmek için web sitemize göz atmayı unutmayın!

 

 

Cevap Bırakın