Bilgisayarınıza Bluetooth Nasıl Eklenir

0 0

Modern bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğu yerleşik Bluetooth ile birlikte gelir, ancak bunu desteklemeyen eski bir cihaza ne dersiniz? Özellikle bir çift kablosuz kulaklık gibi bir şey bağlamak istiyorsanız, inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. 

Neyse ki, cihazınıza Bluetooth bağlantısı eklemenize izin veren geçici çözüm var. 

Bilgisayarınızda Bluetooth olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Herhangi bir şey yapmadan önce, bilgisayarınızın Bluetooth ile bağlanma yeteneğine sahip olmadığını iki kez kontrol edelim.

Bilgisayarınıza Bluetooth nasıl eklenir

Bilgisayarınıza Bluetooth işlevi eklemek neyse ki hoş ve basit. Biraz para harcamanızı gerektirecek, ancak bankayı bozmayacaktır.

Kendinize, makinenizdeki bir USB bağlantı noktasına takılacak ve Bluetooth aracılığıyla diğer cihazlarla iletişim kurma olanağı sağlayacak bir Bluetooth dongle almanız gerekir.

Yeterli boş USB bağlantı noktanız olmadığını fark ederseniz , sorunun hızlı bir çözümü olan bir USB hub almanızı öneririz .

Amazon’da birkaç yüksek kaliteli Bluetooth dongle bulabileceksiniz ve kaliteli donanım konusundaki itibarı uzun zamandır yerleşmiş olduğundan ASUS sürümünü öneriyoruz .

Dongle’a sahip olduğunuzda, onu doğrudan PC’nizin USB bağlantı noktasına takabilirsiniz ve kendi kurulum sürecini başlatacaktır. Dongle, kurulum talimatları ve bazı yazılımlarla birlikte gelir, ancak kullanmaya başlamadan önce güncellenmiş sürücüleri manuel olarak aradığınızdan emin olun.

Bluetooth  sürücüleri nasıl güncellenir?

Sol alttaki Başlat düğmesine basın ve ‘Aygıt Yöneticisi’ni arayın, açın ve USByi bulun. Bunu, aşağıdaki gibi, genellikle altta bulunan ‘Evrensel Seri Yol denetleyicileri’ bölümünde bulabilirsiniz.

Listeden Bluetooth Dongle’ınızı bulun, üzerine sağ tıklayın ve ‘Sürücü Yazılımını Güncelle…’ öğesini seçin ve Windows’un sürücülerinizi güncellemesini bekleyin.

Bunlar kurulduktan sonra, özel dongle’ınızla birlikte verilen talimatları izleyebilir ve cihazlarınıza güzel ve kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.