Counter Strike FPS Gösterme Yöntemleri

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Counter Strike FPS gösterme için yapılması gerekenleri iki yöntem olarak sizlere sunuyoruz. Counter Strike oynarken ekranda ne kadar FPS aldığınızı görmek istiyorsanız kullanabileceğiniz yöntemleri hemen açıklayalım.

CS:GO FPS gösterme yöntemlerinin ilki, konsol komutları kullanılarak gerçekleştiriliyor. Oyuna giriş yaptıktan sonra konsola gireceğiniz basit bir komutla, FPS ve pinginizi ekrana yansıtabilmeniz mümkün.

İkinci yöntemde, doğrudan Steam ayarlarında yapacağınız bir değişiklikle FPS bilgilerini ekrana çıkarabilirsiniz. Bu değişiklik, sadece CS:GO’da FPS göstermekle kalmayıp, aynı zamanda Steam üzerinden çalıştırdığınız tüm oyunlarda da performans verilerini görebilmenizi sağlıyor.

Yöntem #1 – Steam Ayarları

CS:GO’da FPS görmek için Steam üzerinden ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde performans grafiklerini ekrana yansıtmak mümkün;

  1. Steam uygulamasından Ayarlar menüsüne girin.
  2. “Oyun içi” sekmesine tıklayın.
  3. “Oyun içi FPS sayacı” seçeneğine tıklayarak FPS göstermek istediğiniz pozisyonu belirleyin, kaydederek oyuna girin.

Yöntem #2 – Konsol Komutları ile FPS Gösterme

CS:GO’da konsol komutlarıyla FPS gösterme işlemi de yine aynı şekilde, birkaç basit adımda gerçekleştirilebiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek hem ping hem de FPS bilgilerinizi ekrana yansıtabilirsiniz;

  1. CS:GO’ya giriş yapın ve konsolu açın.
  2. Konsola “net_graph 3” komutunu girerek “enter” tuşuna basın.
  3. FPS ve ping bilgileri ekranınızda görünecektir.

Counter-Strike: Global Offensive hakkında merak ettiğiniz başka konular da mı var? o hâlde sizi şöyle alalım.

 

Cevap Bırakın