Counter Strike Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Counter Strike sistem gereksinimleri oyuncuların en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. Zira bunu bilmeden oyunu oynamaya başlamanız ne yazık ki mümkün değil.

Yıllardır eskimeyen FPS oyunlarından olan Counter Strike: Global Offensive, 2012 yılından beri devamlı olarak oyunculara eğlenebilecekleri, aynı zamanda rekabetçi maçlarla meydan okuyabilecekleri bir ortam sunuyor.

Sürekli olarak güncellenen, yeni oyun modları gelen CS:GO’da grafikler ve sistem gereksinimleri her zaman için tüm oyuncuları düşünerek belirleniyor. Düşük donanım seviyesindeki bilgisayarlar tarafından bile çalıştırılabilen CS:GO sistem gereksinimlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

CS:GO En Düşük Sistem Gereksinimleri – Windows

İşletim SistemiWindows 7/Vista/XP
İşlemciIntel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750
Bellek2 GB
Ekran Kartı256 MB
DirectX9.0c
Boş Disk Alanı15 GB

CS:GO Önerilen Sistem Gereksinimleri – Windows

İşletim SistemiWindows 7 ve üzeri
İşlemciPentium E5700 3 GHz veya AMD Phenom 8750
Bellek2 GB
Ekran KartıNVIDIA GeForce GT 630 veya AMD Radeon HD 6670
DirectX9.0c
Boş Disk Alanı15 GB

CS:GO En Düşük Sistem Gereksinimleri – MacOS

İşletim SistemiMacOS X 10.11 (El Capitan)
İşlemciIntel Core Duo – 2GHz
Bellek2 GB
Ekran KartıATI Radeon HD 2400 veya NVIDIA 8600M
Boş Disk Alanı15 GB

CS:GO En Düşük Sistem Gereksinimleri – Linux

İşletim SistemiUbuntu 12.04
İşlemci64-bit Intel Dual Core veya AMD 2.8 GHz
Bellek4 GB
Ekran KartıNVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 (Grafik sürücüleri: NVIDIA 310, AMD 12.11), OpenGL 2.1
Boş Disk Alanı15 GB

CS:GO oyununu herhangi bir duraklama, bozulma gibi eğlenceyi baltalayan durumlarla karşılaşmadan oynamak istiyorsanız, mutlaka bu sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlar kullanmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, MAC için ayrı Windows için ayrı Linux için de ayrı sistemsel gereksinimler olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Yalnızca bu oyun için değil; benzer oyunlar için de benzer sistem gereksinimleri ile karşılaşmaktasınız. Bu nedenle cihaz temin ederken mutlaka sistemsel özelliklerini iyi analiz etmeniz gerektiğini şiddetle tavsiye ediyoruz.

CS:GO için merak edilenleri içerek diğer makaleler için mobil sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Cevap Bırakın