CS:GO Nasıl Oynanır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO Nasıl oynanır sorusu son dönemde gündemde. Ne de olsa Counter Strike efsane oyunlar arasında her daim zirvede yer alıyor.

CS:GO, geniş oyuncu kitlesi ile pek çok kişi tarafından fazlasıyla sevilen bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Pek çok farklı oyun modunu içinde barındıran bu oyun, özellikle oynamayı öğrenen ve ustalaşan kişiler için fazlasıyla keyifli hale geliyor.

CS:GO oynarken, her FPS oyununda olduğu gibi güçlü reflekslere sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte, oyunda bulunan modları biliyor olmanız, silahları ve özelliklerini tanımanız galip gelme şansınızı artıran faktörler arasında gösteriliyor.

CS:GO nasıl oynanır öğrenmek isteyenler için, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkesin işine yarayacak bilgileri bu yazımızda sizler için derledik.

CS:GO Oyun Modları Neler?

CS:GO’da 10 farklı oyun modu bulunuyor. Yeni gelen güncellemeler ile geliştirilen ve yenileri eklenen bu oyun modlarında oyuncular pek çok farklı amaç için mücadele ediyor.

Geri Alma

Klasik Counter Strike oyunlarından tanıdığımız bu mod, terörist ve anti-terörist olmak üzere iki takım arasında oynanıyor. Teröristler C4 alanına bomba kurmayı veya karşı takımı yok etmeyi amaçlarken, anti teröristler buna engel olmaya çalışıyor.

Tehlikeli Bölge

Oyuna geldiği ilk günden beri pek çok CS:GO oyuncusu tarafından büyük ilgi gören bu oyun modu, klasik battle royale ögelerini içeriyor. 18 oyuncu, belirli süre boyunca daralan bir alan içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Hayatta kalan son oyuncu oyunun galibi oluyor.

Yoldaş

Yoldaş oyun modu, Tehlikeli Bölge oyun modunun takım ile oynanan hali olarak düşünülebilir. Rekabetçi bir mod olan yoldaşta, dokuz round boyunca hayatta kalan takım galip geliyor.

Uçan Göz

CS:GO oynarken en keyif alınan modlardan biri olarak kabul edilen bu modda oyuncular sadece bıçak ve SSG 08 silahı kullanabiliyor. Oyuncular düşük yerçekimi olan bir ortamda mücadele ediyor.

Yıkım

Yıkım modunda CS:GO oyuncularının farklı 10 farklı seviyede silah kullanabilmesine izin veriliyor. Farklı haritalarda geçen bu oyun modu, özellikle oyun mekaniklerini daha iyi anlamak isteyen oyuncular tarafından tercih ediliyor.

Silah Yarışı

Silah yarışı oldukça hareketli bir oyun modu olarak dikkat çekmekte. Bu oyun modunda, oyuncular öldürdükleri her oyuncuda yeni bir silah elde ediyor. Özellikle silahları tanımak isteyen yeni CS:GO oyuncuları için silah yarışı oldukça iyi bir oyun modu.

Deathmatch / Ölüm Maçı

Belirli bir süre boyunca sınırsız şekilde yeniden doğan oyuncular en yüksek sayıda kill almaya çalışıyor. İstenen her silahı alarak oynayabileceğiniz bu mod, özellikle yeni başlayanlar için oldukça avantajlı. Yeni silahları tanımak isteyen CS:GO oyuncuları bu modda kendini geliştirebiliyor.

Rehine Kurtarma

Yine klasik Counter Strike oyun modlarından biri olan rehine kurtarma modunda, anti terörist ve terörist olmak üzere ikiye ayrılan takımlar mücadele ediyor. Anti teröristler rehineleri kurtarmaya çalışırken teröristler buna engel olmaya çalışıyor.

Bomba İmha Senaryosu

CS:GO klasik oyun modlarından biri olan bomba imha senaryosunda, teröristler belirli bir bölgeye C4 yerleştirmeye çalışırken, anti terörist olan takım buna engel olmaya çalışıyor.

Klasik Oyun Modu / Rekabetçi

Klasik oyun modunda rehine kurtarma ve bomba imha oyun haritaları yer alıyor. Rastgele belirlenen bu oyun modu, oyunda en çok tercih edilen modların başında geliyor.

Rekabetçi oyun modunda ise yine aynı haritalar üzerinden, rank sistemine dahil olabileceğiniz oyunlar oynayabilmeniz mümkün. Oyunu tanıdıktan sonra, rekabetin ve mücadelenin dozunu artırmak için rekabetçi oyun modunda ilerleyebilirsiniz.

CS:GO Nasıl Oynanır? Yeni Başlayanlara İpuçları

CS:GO, her şeyden önce sabır ve tecrübe gerektiren bir oyun. Yeni başlayan oyuncuların bu süreçte oyun mekaniklerine alışması, oyun türlerini öğrenmesi ve takım halinde hareket edebilmesi gerekiyor.

Yeni başlayanların daha iyi CS:GO oynayabilmesi için mutlaka takip etmesi gereken bazı ipuçları aşağıdaki gibi;

  • Farklı oyun modlarını deneyin: Her oyun modunda kendini geliştirebileceğinizi unutmayın. Oyun mekaniklerini öğrenmek, silahları tanımak için farklı oyun modları arasında denemeler yapabilirsiniz.
  • Botlarla oyun oynamayı ihmal etmeyin: Daha az strese girmek ve hatalarınızı daha yakından görebilmek, yeni silahlar test etmek veya haritaları anlamak için botlarla oyun başlatabilirsiniz. Özellikle FPS oyunlarına yabancıysanız, ilk maçlarınızı mutlaka botlara karşı yapmanız tavsiye ediliyor.
  • Takımla iletişimi ihmal etmeyin: CS:GO’yu daha iyi oynamak için mutlaka takımınız ile iletişim haline kalmalısınız. Tekil oyun modları haricinde, oyunu kazanmanın tek yolunun birlikte hareket etmek olduğunu unutmayın.
  • Oyundan keyif almaya çalışın: CS:GO kimi zaman fazlasıyla rekabetçi ve stresli bir oyun olabiliyor. Oyundan soğumamak ve daha iyi oynayabilmek için mutlaka oyundan keyif almaya çalışmalısınız. Kaybetmenin de oyunun bir parçası olduğunu unutmamalısınız.

CS:GO Nasıl Daha İyi Oynanır? Profesyoneller İçin İpuçları

Eğer FPS oyunları konusunda tecrübeniz varsa, CS:GO nasıl daha iyi oynanır öğrenmek, rankları daha hızlı tırmanmak için aşağıdaki ipuçlarını inceleyebilirsiniz:

  • Karşı takımın oyun tarzını gözlemleyin: Karşı takımda, özellikle sık sık karşılaştığınız oyuncuların oyun tarzını ve silah seçimlerini aklınıza tutmaya çalışın. Stratejilerine karşı uygun silahlar satın alın, doğru pozisyonlarda düşmanı karşılayın.
  • Seslere dikkat edin: CS:GO’yu daha iyi oynamak için dikkat etmeniz gereken konuların başında karşı takımın sesleri geliyor. Sesleri doğru şekilde dinlediğiniz takdirde rakibiniz size ulaşmadan etkisiz hale getirebilirsiniz.
  • Her silahın artı ve eksilerini tanıyın: Tüm profesyonel CS:GO oyuncularının mutlaka birden fazla silahta uzman olması gerektiğini unutmayın. En kötü gördüğünüz silahın bile yerine göre artıları olabileceğini aklınızda bulundurun.
  • Her gün CS:GO oynamaya çalışın: Eğer profesyonel bir CS:GO oyuncusu olmak ve rankınızı yükseltmek istiyorsanız, oyunu düzenli olarak oynamanız gerektiğini unutmamalısınız. Zamanla gelişecek olan kas hafızası sayesinde rakiplerinize karşı daha rahat üstün geldiğinizi görebilirsiniz.

 

 

Cevap Bırakın