CS:GO Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO açılmıyor diyenlerdenseniz, hemen okumaya başlamanızı öneririz!

Her oyunda olduğu gibi kimi zaman CS:GO’da da hatalarla karşılaşmak mümkün. Özellikle oyun sunucularının yoğun olduğu zamanlarda geçici olarak oyunun açılmadığı görülebilse de kimi zaman sorun sizden kaynaklı da olabiliyor.

CS:GO, oldukça iyi optimize edilmiş ve buglardan arındırılmış bir oyun olduğu için açılmama sorunu gibi aksilikleri kolayca çözebilmek mümkün. Bu ve bunun gibi pek çok sorunu çözebilmek için bu yazıda yer alan yöntemleri takip edebilirsiniz.

Yöntem #1 – DirectX Güncellemesi Yapın

CS:GO da pek çok diğer oyunda olduğu gibi DirectX aracılığıyla çalışmaktadır. Bilgisayarınızda oluşabilecek bazı hatalar güncellemelerin eksik kalmasına neden olabilir. Eğer CS:GO açılmıyorsa gerekli güncellemeyi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Buraya tıklayarak Microsoft resmi sitesinden DirectX yazılımını indirin.
  2. Yazılımı bilgisayarınıza yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem #2 – Oyun Dosyalarını Doğrulayın

CS:GO açılmama hatasının bir diğer sebebi de oyun dosyalarının beklenmeyen bir problemden dolayı bozulması olabilir. Steam, oyun dosyalarını belirli aralıklarla otomatik olarak denetliyor ve güncelliyor olsa da hatayı düzeltmek için manuel bir işlem yapmanız gerekebilir. Oyun dosyalarını kontrol etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Steam kütüphanenizde CS:GO’ya sağ tıklayın.
  2. “Yerel dosyalar” sekmesine tıklayın.
  3. “Oyun bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Yöntem #3 – Oyunu Yeniden Yükleyin

Eğer denediğiniz yöntemler sorununuzu çözmediyse daha büyük bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Steam tarafından yapılan doğrulama neticesinde oyun halen açılmıyorsa, oyunu tamamen silerek yeniden indirebilirsiniz. Yine aynı şekilde, Steam’i bilgisayarınızdan tamamen kaldırmanız ve tekrar yüklemeniz de sorunun çözümünü sağlayabilir.

CS:GO yüklemek için tıklayın.

CS:GO hakkında merak ettikleriniz için göz atın.

Cevap Bırakın