CS:GO Başlatma Seçenekleri Nasıl Ayarlanır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO başlatma seçenekleri hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için derledik.

CS:GO’da konsol komutları dışında bir de başlatma seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekleri kullanarak, oyun başlarken belirli komutları çalıştırabilir, oyunda çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz.

CS:Go başlatma seçenekleri, Steam üzerinden yapılacak olan basit bir ayarlama ile kullanılabiliyor. İsteğinize bağlı olarak seçebileceğiniz komutların hepsini aynı anda kullanabilmeniz de mümkün.

CS:GO Başlatma Seçenekleri Nasıl Ayarlanır?

Başlatma seçeneklerini kullanabilmek için Steam üzerinden oyun ayarlarında basit bir değişiklik yapmanız gerekli. Aşağıdaki adımları takip ederek başlatma seçeneklerini ve komutlarını girebilirsiniz;

 1. Steam üzerinden CS:GO’ya sağ tıklayın.
 2. “Özellikler” menüsüne girin.
 3. “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklayın.
 4. Açılan pencerede kullanmak istediğiniz komutları girerek kaydedin.

CS:GO Başlatma Seçenekleri ve Kodları

Başlatma seçeneklerini düzenleyebilmek için kodları doğrudan yukarıda bahsedilen pencereye yapıştırabilirsiniz. Akabinde oyuna giriş yaptığınızda kodlar otomatik olarak aktif olacak, siz kaldırana kadar her oyuna girişinizde aynı şekilde çalışacaktır.

 • -console: Oyuna girerken otomatik olarak konsolu başlatır.
 • -novid: Oyun giriş jeneriğini kaldırır.
 • -high: Oyunu yüksek öncelikli olarak başlatır. Bu başlatma seçeneği ile FPS artışı elde edebilirsiniz.
 • -threads (#): Yine FPS artışı sağlayan başlatma seçeneklerinden olan bu komut, oyunu kaç işlemci çekirdeği ile başlatacağınızı belirlemenizi sağlar. İşlemcinizdeki çekirdek sayısına göre “-threads rakam” şeklinde bir komut girebilirsiniz.
 • -tickrate 128: Oyunda tickrate 128 olan sunuculara bağlanmanızı sağlar.
 • -nod3d9ex1: Oyun açıkken ALT+TAB yapma hızınızı arttırır.
 • +cl_forcepreload 1: Bu komut oyuna giriş yaparken tüm haritaları yüklemenizi sağlar. Açılış hızını olumsuz etkilese de FPS artışı konusunda katkı sağlayabilir.

Counter Strike hakkında merak edilen diğer konular için web sitemize göz atın.

Cevap Bırakın