CS:GO Görüntü Ayarları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO Görüntü ayarları, oyun oynama kalitesini arttırabilmek adına son derece önemlidir. Bu nedenle oyuna başlamadan önce ayarlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.

CS:GO gibi FPS oyunları, daha dinamik bir oynanışa sahip olduğu için mutlaka doğru görüntü ayarlarına ihtiyaç duymakta. Oyuncuların rakipleri daha net görebilmesi için ayarların her zaman için en verimli şekilde yapılması fazlasıyla önemli.

Sadece oynanışa değil, aynı zamanda FPS performansına da etki edebilen CS:GO görüntü ayarlarını düzenlemek oldukça kolay. Profesyonel e-spor oyuncuları tarafından tavsiye edilen en iyi CS:GO görüntü ayarlarını bu yazımızda detaylarıyla anlattık.

CS:GO Çözünürlük Ne Olmalı?

CS:GO görüntü ayarlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çözünürlük oranı olarak belirtiliyor. Oyunun ekranda ne kadar yer kaplayacağını ayarlayacak olan çözünürlüğün çok düşük olması görüntü kalitesinde bozulmaya neden olurken, çok yüksek olması halinde rakiplerin ve oyundaki nesnelerin küçülmesine yol açabiliyor.

CS:GO, normalde oyuna başlarken monitör ve standart ekran çözünürlüğünüzü alarak gerekli ayarlamayı gerçekleştiriyor. Ancak, bu ayarı manuel olarak yapmak isterseniz, CS:GO için tavsiye edilen çözünürlük oranı 1920 x 1080 olarak belirtiliyor.

CS:GO FPS Artışı İçin Görüntü Ayarları

CS:GO’da görüntü ayarlarını değiştirerek oyunda FPS artışı da elde edebilirsiniz. FPS artışı için tavsiye edilen görüntü ayarları aşağıdaki gibi;

 • Evrensel Gölge Kalitesi: Çok Düşük
 • Efekt Detayı: Düşük
 • Model/Doku Detayı: Düşük
 • Keskinliği Yumuşatma Modu: Otomatik: 8X MSAA
 • Hareket İzi: Devre Dışı
 • Dikey Eşitleme: Devre Dışı
 • Shader Detayı: Düşük
 • Çoklu CPU Kullanımı: Etkin
 • Doku Filtreleme Modu: Otomatik: Üç Doğrusal Süzme
 • FXAA Keskinliği Yumuşatma Modu: Devre Dışı
 • Üçlü Monitör Modu: Devre Dışı

Bunun dışında, bilgisayarınızın güç seçeneklerinden “en iyi performans” kutucuğunu işaretleyerek daha yüksek FPS alabilirsiniz.

Profesyoneller Hangi Görüntü Ayarlarını Kullanıyor?

E-spor oyuncularının en yüksek grafik ayarlarında oynadıklarını, bu sayede oyundaki tüm detayları görebildikleri biliniyor. Eğer donanımınız yeterli geliyor ve ping, düşük FPS gibi problemlerle karşılaşmıyorsanız en yüksek görüntü ayarlarını kullanabilirsiniz.

CS:GO görüntü ayarları, doğrudan oynanış üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmasa da ayarların mümkün olduğu kadar yüksek tutulması oyun zevkini artıran bir unsur olarak görülüyor.

CS:GO ile ilgili diğer merak ettiğiniz başlıklar için sizi şöyle alalım.

Cevap Bırakın