CS:GO Konsol Açma Yöntemi

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO konsol açma için son derece basit bir yöntem bulunuyor!

CS:GO’da konsol açmak oldukça basit bir yöntemle gerçekleştirilebilen bir işlem. Oyun ayarları  üzerinden yapılan kısa bir değişiklik ile oyun içinde tek tuşla konsol açabilirsiniz.

Konsolu açtıktan sonra, konsol üzerinden gireceğiniz veriler ile oyun ayarlarını değiştirebileceğiniz gibi dilerseniz lag giderme, maç tekrarı gibi kodları da kullanabilirsiniz.

CS:GO’da Konsol Nasıl Açılır?

CS:GO Steam versiyonunda konsol açma ayarları da dahil olmak üzere, oyunun tüm versiyonlarında aynı yöntem ile komut penceresini aktif etmek mümkün. Konsol açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Adım #1: Oyuna giriş yapın ve ekranda bulunan çark butonu ile “Ayarlar” penceresine girin.
  • Adım #2: “Oyun Ayarları” sekmesine giriş yapın.
  • Adım #3: Bu bölümde yer alan “Geliştirici konsolunu etkinleştir” kısmını aktif edin.
  • Adım #4: “Klavye ve Fare Ayarları” sekmesine giriş yaparak “Geliştirici Komut Konsolu” için tuş ataması yapın. Bu atamayı dilediğiniz herhangi bir tuş işe yapabiliyor olsanız da genellikle kolay erişilebilirlik açısından “é” tuşu tavsiye edilmekte.
  • Adım #5: “Uygula” butonuna tıklayarak çıkış yapın.

CS:GO Konsol Ne İşe Yarıyor?

CS:GO’da konsol kullanımı pek çok farklı konuda işinize yarayabilir. Genellikle oyuna dahil etmek istediğiniz komutları girmek adına kullanılan konsol penceresi, bunun dışında haritalara oyundan çıkmadan bot eklemek, zorluk seviyelerini ayarlamak gibi işlemler için de kullanılabiliyor.

CS:GO geliştirici konsolu, genel olarak oyuncuların ayarlar sekmesinden veya oyundaki diğer alanlardan yapabildiği değişiklikleri tek bir komut satırı ile yapabilmesini sağlıyor. Bununla birlikte, ayarlar sekmesinde bulunamayan, sadece ileri düzey kullanıcıların özelleştirmesine izin verilen çeşitli değişiklikler de konsol aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Oyunu indirmek için tıklayın.

CS:GO hakkında daha fazla bilgi için göz atın.

 

Cevap Bırakın