CS:GO Ping Düşürme Kodu Nasıl Alınır, Nasıl Kullanılır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO ping düşürme kodu hakkında merak edilenleri derledik!

Özellikle FPS türü oyunlarda ping sorunu oldukça sıkıntılı durumlar yaşatabiliyor. Oyun zevkinin azalmasına neden olan ping ve drop problemlerini çözebilmek için hem oyun içinde hem de bağlantınızla alakalı kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut.

CS:GO’da ping düşürmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Ping düşürme kodu, CMD üzerinden yapacağınız ayarlar ve birkaç bağlantı ipucuyla oyun keyfinizi artırabilirsiniz.

CS:GO Ping Düşürme Kodu – Nasıl Kullanılır?

CS:GO ping düşürme kodu, oyuncuların oyun içindeki çeşitli performans ve ağ değerlerini değiştirebilmesine olanak veriyor. Bilgisayarın ve ağın kaynak tüketimini azaltan bu kodlar ping ve drop sorunlarının önüne geçilmesini sağlayabiliyor.

CS:GO ping düşürme kodlarını aşağıdaki adımları izleyerek kullanabilirsiniz:

 1. Oyuna giriş yapın ve konsolu açın.
 2. Aşağıdaki komutları sırası ile konsola girerek enter tuşuna basın.
  1. cl_interp 0
  2. cl_interp_ratio 1
  3. cl_updaterate 128
  4. cl_cmdrate 128
  5. cl_predict 1
  6. cl_predictweapons 1
  7. cl_lagcompensation 1
 3. Bu kodlar kaynak tüketimini azaltarak oyundaki drop ve lag problemlerinin üstesinden gelmenize yardım edecektir.

CS:GO Konsol Nasıl Açılır?

Konsolu açmak için öncelikle Steam ayarları üzerinden “geliştirici konsolu” modülünü aktif etmeniz gerekiyor.

Bunu yapabilmek için, oyunun adına sağ tıklayarak “özellikler” menüsünden “geliştirici konsolu” modülünü işaretleyebilirsiniz.

Daha sonra oyuna girerek “é” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu tuşa bastıktan sonra açılan konsola yukarıdaki komutları girerek lag probleminizi çözebilirsiniz.

CS:GO CMD Ping Düşürme Komutları

Oyun içi yapabileceğiniz işlemlere ek olarak bilgisayarınızın CMD ayarları üzerinde de lag düşürmek için kullanabileceğiniz bazı komutlar bulunuyor. Bu komutlar, bilgisayarınızın DNS önbelleğini temizleyerek internet bağlantınızı rahatlatabilir. Ping düşürme komutlarını aşağıdaki adımları izleyerek kullanabilirsiniz:

 1. CMD komut panelini başlatın.
 2. Karşınıza çıkan ekrana ipconfig/flushdns komutunu girerek enter tuşuna basın.
 3. Gerekli işlem tamamlandıktan sonra ipconfig/release komutunu yazarak enter tuşuna basın.
 4. Son adım olarak ipconfig/renew komutunu kullanarak işlemi tamamlayın.

CS:GO Ping Düşürme İçin Steam Ayarları

CS:GO’da yaşanan ping ve drop sorunu kimi zaman Steam ayarlarınızda bulunan eksiklikler ve sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Eğer yukarıdaki adımları izleyerek ping sorununu çözemediyseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yöntem #1 – Steam Ping Düşürme Kodları

Steam üzerinde yapacağınız kod ayarlarıyla CS:GO’da ping azaltmak için aşağıdaki aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Aşağıda verilen kodlar, oyun performansını artırarak lag sorununu azaltmanızı sağlayacak.

 1. Steam kütüphanenizden CS:GO oyununa sağ tıklayın ve “özellikler” menüsüne girin.
 2. “Başlatma seçeneklerini ayarla” butonuna tıklayın.
 3. -high -novid -console -dxlevel 81 -lv -nojoy -noaafonts -freq 100 -threads 4 kodunu girdikten sonra ayarları kaydedin ve oyunu başlatın.

Yöntem #2 – Ping Düşürmek İçin Steam Ayarları

Kimi zaman Steam uygulamasının arka planda gerçekleştirdiği indirme ve güncellemeler de ping problemine neden olabiliyor. Bu sorunu çok basit bir ayarla çözebilirsiniz.

 1. Steam uygulamasında “ayarlar” kısmına tıklayın.
 2. Açılan menüde “indirmeler” butonuna tıklayın.
 3. Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakın.

CS:GO Ping Düşürme İçin İpuçları

Ping ve drop düşürme kodları ile yapacağınız işlemlerin ardından, bağlantınız ve bilgisayarınız ile ilgili bazı basit adımları takip ederek işinizi sağlama alabilirsiniz. Bu adımları sadece CS:GO ping sorunu için değil, tüm diğer oyunlarda yaşadığınız bağlantı problemleri için de kullanabilirsiniz.

 • Arka plan uygulamalarını kapatın: Bilgisayarınızda, arka planda çalışan uygulamalar her ne kadar internetle alakalı olmasa da bilgisayarınızın kaynaklarını tüketecektir. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız, özellikle drop sorunlarının önüne geçmenize yardım edebilir.
 • VPN ve DNS kullanmayın: VPN ve DNS gibi uygulamalar internet trafiğinizi farklı bir ağ üzerinden gönderir. Bu durum oyunlarda lag problemine neden olabilir.
 • Güvenlik ayarlarınızı geçici olarak kapatın: Oyun oynarken arka planda çalışan virüs yazılımları, firewall gibi uygulamalar internet hızınızı düşürebilir. Oyun sırasında geçici olarak bu uygulamaları kapatabilirsiniz.
 • WiFi yerine kablolu bağlantı kullanın: Kablosuz ağların performansı kablolu veri aktarımına kıyasla daha düşüktür. Oyun sırasında internetten tam performans elde edebilmek için kablolu bağlantıyı tercih edebilirsiniz.
 • Ağdaki diğer cihazları kontrol edin: Evinizde interneti sizden başka kullanan birileri bulunuyorsa, bu kişilerin yaptığı tüketim oyunda ping ve drop gibi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.
 • Bilgisayarınızın güç seçeneklerinizi oyun için ayarlayın: Bazı bilgisayarlar enerji tüketimini azaltmak için kullanılan güç tasarruf modu bulunuyor. Bilgisayarınızı “yüksek performans” moduna alarak daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 CS:GO ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak için web sitemizi ziyaret edin. 

 

Cevap Bırakın