CS:GO Rütbeler ve Kazanma Tüyoları

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

CS:GO rütbeler ile yükseleceğiniz bir oyun; peki rütbeleri nasıl kazanacaksınız?

CS:GO’da yer alan rütbe sistemi, oyuncuların hem rekabet edebilecekleri bir ortam elde edebilmelerini hem de rütbe basamaklarını tırmanarak çeşitli ödüller kazanabilmelerini sağlıyor. Oyuna entegre edildiği dönemden itibaren, Counter-Strike oyuncu kitlesi tarafından hızlı şekilde benimsenen rekabetçi oyunlar oldukça keyifli bir ortam sağlıyor.

 

CS:GO’da İlk Rütbe Nasıl Kazanılır?

Oyunda ilk rütbenizi elde edebilmek için rekabetçi oyunlarda 10 maç kazanmanız gerekiyor. Hile ve smurf hesaplar için alınan bir önlem olarak, başlangıç seviyesindeki oyuncuların günde sadece iki oyun oynamasına izin veriliyor.

Rekabetçi oyunlarda 10 galibiyet elde ettikten sonra günlük iki maç olan sınır kalkıyor. İlk rütbenizi aldıktan sonra dilediğiniz kadar rekabetçi maç yapabilmenize izin veriliyor.

CS:GO’da Hangi Rütbeler Beraber Girebilir?

Counter Strike, oyuncuların haksız rekabetle karşılaşmaması adına oyuncuların sadece kendi yeteneklerine yakın kişiler ile eşleşmesine izin veriyor. Oyuna yeni başlayan bir oyuncu ile tecrübeli ve rütbesi yüksek oyuncuların bir arada maç yapması sistem tarafından engelleniyor.

Oyuncular, kendi rütbeleri ile en fazla beş seviye farka sahip olan kişiler ile birlikte oyuna girebiliyor. Eğer beş kişilik bir takım olarak oynuyorsanız seviye farkı ne olursa olsun beraber maç yapabilmenize izin veriliyor.

CS:GO’da Hangi Rütbeler Var?

CS:GO’da toplamda 18 rütbe bulunuyor. Gümüş seviyeden başlayan bu rütbeler Global Elite seviyesine kadar yükseliyor. CS:GO rütbelerinin İngilizce ve Türkçe olarak, düşükten en iyiye olan sıralaması aşağıdaki gibi:

 • Gümüş 1 / Silver 1
 • Gümüş 2 / Silver 2
 • Gümüş 3 / Silver 3
 • Gümüş 4 / Silver 4
 • Seçkin Gümüş / Silver Elite
 • Usta Seçkin Gümüş / Silver Elite Master
 • Altın Nova 1 / Gold Nova 1
 • Altın Nova 2 / Gold Nova 2
 • Altın Nova 3 / Gold Nova 3
 • Usta Altın Nova / Gold Nova Master
 • Usta Muhafız 1 / Master Guardian 1
 • Usta Muhafız 2 / Master Guardian 2
 • Seçkin Muhafız / Master Guardian Elite
 • Seçkin Usta Muhafız / Distinguished Master Guardian
 • Efsanevi Kartal / Legendary Eagle
 • Usta Efsanevi Kartal / Legendary Eagle Master
 • Birinci Sınıf Üstün Usta / Supreme Master First Class
 • Dünyaca Seçkin / Global Elite

İstatistiksel verilere göre oyuncuların büyük bir bölümü Altın Nova 3 liginde oynuyor. CS:GO’da lig atlamak için mutlaka belirli oyun tekniklerine hakim olmak, güçlü reflekslere sahip olmak gerekiyor.

CS:GO’da Lig Atlamak İçin Beş İpucu

Oyunda profesyonelleşmek ve lig atlamak istiyorsanız mutlaka belli başlı stratejileri takip etmeniz gerekli. Özellikle Altın ve sonrası liglerde bu durum çok daha önemli bir hal alıyor. Rakiplerinizin profesyonelleşmesi ile birlikte sizin de mutlaka gelişmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 1. Doğru Pozisyon Alın: CS:GO bir FPS oyunu olsa da liglerde ilerlemek için mutlaka belirli stratejilere sahip olmanız çok önemli. Oyun haritalarını iyi tanıdıktan sonra kendinizi en rahat hissettiğiniz alanda oynamaya, doğru pozisyon almaya özen göstermelisiniz.
 2. Haritaya Uygun Silah Seçin: Oyunda yer alan bazı haritalarda yakın menzilli silahlar daha iyi performans gösterirken, bazı haritaların uzun mesafeli, dürbünlü silahlara ihtiyacı olabiliyor. Hangi haritada ne tür silahları kullanacağınıza dikkat etmelisiniz.
 3. Haritayı Kontrol Etmeyi Unutmayın. Oyunda mutlaka minimap konumunuzu kontrol etmelisiniz. Bunu bir alışkanlık haline getirmek pek çok oyunda ciddi avantajlar elde etmenize katkı sağlayacaktır.
 4. Takım Oyununu Unutmayın: Ekibinizle bir arada hareket etmeye, mümkün olduğu kadar birlikte strateji geliştirmeye çalışın. Bu oyunun bir takım oyunu olduğunu unutmamanız çok önemli.
 5. Flashbang Kullanmaya Çalışın: Flashbang, doğru kullanmayı öğrendiğiniz zaman çok etkili bir araç haline gelebiliyor. Bu aracı mümkün olduğu kadar doğru kullanmaya gayret etmelisiniz. Yeri geldiğinde rakiplerinizi şaşırtmak, yeri geldiğinde ise takım arkadaşlarınıza yardım etmek amacıyla flashbang kullanabilirsiniz.

Oyunda kendinize ait bir tarz yakaladıktan sonra oldukça kolay şekilde rank atlamanız mümkün olacaktır. CS:GO tecrübe gerektiren bir oyun olduğu için zamanla kendinizi geliştirerek çok daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

Counter Strike hakkında daha pek çok faydalı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.

CS:GO oynamaya hemen başlamak için tıklayın.

Cevap Bırakın