İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir? | İnternet Hızlandırma 2021

internet hızlandırma,internet hızlandırma 2021,kablosuz internet hızlandırma,İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir?

0 28

İnternet Hızlandırma 2021

İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir?

İnternet günümüzde en çok kullandığımız şeylerden biri haline geldi. Bundan dolayı internetimizin her zaman hızlı ve güçlü olmasını isteriz.

 

Çeşitli nedenlere bağlı olarak ADSL kaynaklı ya da başka nedenlerden ötürü internet hızımızda yavaşlama söz konusu olabilir.

 

Bütün bunların önüne geçmek için birçok yol olduğu da bilinmektedir. İnternet hızlandırma için yapılacak ve uyulacak pek çok yol vardır.

 

Bu yollara uyarak interneti hızlandırmak mümkündür. Eğer siz de internetinizin yavaş olduğunu düşünüyorsanız bu adımları ve yöntemleri izleyerek interneti hızlandırabilirsiniz.

 

Bütün bu yöntemler internet hızlandırma 2021 güncel olan yöntemlerdir. Kablosuz internet hızlandırma yöntemlerini sizler de tercih edebilirsiniz.

İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnterneti hızlandırmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Öncelikle internetin yavaşlığının nedenleri araştırılması gerekir.

 

Öncelikle işe internetinizin mevcut hızını ölçmek ile başlamanız gerekmektedir. İlk olarak internet hızını ölçen siteleri Google üzerinden araştırın.

 

Google üzerinden bu sitelere giriş yaparak internet hızını ölçün. İnternet hızını ölçtükten sonra internet servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu hız ile karşılaştırın.

 

Bu hızlar arasında bir farklılık söz konusu ise mutlaka internetinizi hızlandırmak için bu yöntemlere başvurmanız gerekmektedir.

1) Yüksek Bant Genişliğine Sahip Modemler

Modeminizi kontrol edin. Modeminizin eğer bant genişliği düşük ise bu internet hızınızı da doğrudan etkileyecektir.

 

Bundan dolayı yüksek bant genişliğe sahip olan modemleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bant aralığının geniş olduğu bu modemler internet erişimini daha da arttırmanızı sağlayacak olup daha hızlı bir internete sahip olacaksınız.

 

Bundan dolayı modem seçiminde bütçe dahilinde en geniş bant genişliğine sahip olan modemleri tercih etmeniz önemlidir.

2) Virüs Temizliği

İnternet hızını arttıracak bir diğer yöntem ise bilgisayarda yer alan mevcut virüslerdir. Bilgisayarda ki virüsler ne kadar fazla olursa internet hızı da o denli etkilenmektedir.

 

Bunun için ise ilk olarak sisteminizi virüslerden temizlemeniz gerekmektedir. Yapacak olduğunuz ilk işlerden bir tanesi buna yönelik olarak bir antivirüs programı indirmenizdir.

 

Antivirüs programı ücretsiz ve ücretli bir şekilde pek çok türü bulunur. İndirmiş olduğunuz antivirüs programı ile birlikte bilgisayarınızda ki virüsleri tamamen temizlemeniz ve internet hızını arttırmanız mümkündür.

3) Switch Cihazı Kullanın

Piyasada pek çok profesyonel switch cihazları yer almaktadır. Bu switch cihazları yoğun olarak iş yerlerinde ve evlerde kullanılmaktadır.

 

Switch cihazları internet hızını da arttıracak çok iyi teknolojik aletlerden bir tanesidir. Böylece switch cihazları sayesinde istediğiniz internet hızına erişmiş olursunuz.

4) Cihazınızın Güncel Olup Olmadığına Emin Olun

Bilgisayarların güncel olup olmaması internet hızı için son derecede önemlidir. İnternet hızınızı arttırmak için yapacağınız işlerden bir tanesi olan cihazların güncel olması bu bağlamda çok önemlidir.

 

Güncelleştirme denetimine girdikten sonra burada sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Ayrıca kullanmış olduğunuz tarayıcıların da internet gezisi için sürekli olarak güncel olduğundan emin olun. Bunun için hafta da bir kez bu kontrolleri yapabilirsiniz.

5) Şifrenizin Güçlü Olmasına Özen Gösterin

Bütün bu yöntemleri denedikten sonra internet hızınız yine yavaş ise, o zaman internetinizi başkalarının kullanıyor olabileceğini de düşünebilirsiniz. Bunun için de yine ilk olarak wifi şifrenizin güçlü bir paroladan oluşması gerekmektedir.

 

Eğer mevcut şifreniz kolay tahmin edilebilir ve güçsüz bir şifre ise wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni oluşturacak olduğunuz wifi şifreniz mutlaka özel harf ve rakam içermiş olduğundan emin olun.

 

Bu şekilde şifreniz artık daha da güçlü olacak ve başkalarının internetinize girmemesini sağlayacaksınız. Bunun için de güçlü şifre oluşturucularını kullanabilirsiniz.

 

İnternet üzerinden güçlü şifre oluşturucuları kullanabilir ve o şekilde yeni bir şifre belirleyerek internetinizi hızlandırabilirsiniz.

 

internet hızlandırma internet hızlandırma 2021 kablosuz internet hızlandırma İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir?
internet hızlandırma internet hızlandırma 2021 kablosuz internet hızlandırma İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.