Metin2 Karakterleri ve Özellikleri

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 karakterleri ve özellikleri nelerdir? İşte merak edilenler…

Metin2’de karakterlerin her biri farklı özelliklere, artı ve eksilere sahip. Oyun tarzınıza bağlı olarak doğru karakteri seçmek fazlasıyla önemli.

Metin2’deki en güçlü karakterleri, tüm avantajları ve dezavantajları ile birlikte sizler için sıraladık.

Metin2 Karakterleri ve Özellikleri

Metin2’de dört ayrı sınıf bulunuyor. Bu sınıfların her biri dengeli olmak adına tasarlanmış olsa da oyuncunun oyun tarzına bağlı olarak artı ve eksileriyle ön plana çıkabiliyor. Karakterlere ait detayları inceleyerek hangisinin sizin için en uygunu olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ninja

 • Artıları: Uzak mesafe vuruş, kritik vuruş hasarı
 • Eksileri: Dayanıksız, tecrübe gerektiren bir karakter

Metin2 Ninja karakteri, özellikle hızlı oyun tarzını sevenler için ideal bir karakter. Üç farklı silahı kullanabilen bu karakter, yüksek saldırı hızı ve kritik hasarı sayesinde iyi oyuncuların elinde fazlasıyla ölümcül hale gelebiliyor. Yine aynı şekilde, yay kullanabilme yeteneği ile uzak mesafeden oynamak isteyen oyuncular için uygun bir tercih konumunda.

Şaman

 • Artıları: Büyü hasarı
 • Eksileri: Öğrenmesi zor bir karakter

Şaman, Metin2’de en çok tercih edilen karakterlerden biri olarak biliniyor. Takım oyununa fazlasıyla uygun olması sayesinde partilerde kendine her zaman yer bulabiliyor. Şaman karakterler, rakiplerin canını, dayanıklılığını azaltan büyüler yapabildiği gibi, kendi takımından oyuncuların daha az hasar almasını veya can yenilemesini de sağlayabiliyor. Support ve healer karakter oynamak isteyen oyuncular için fazlasıyla uygun bir karakter. Tek sorunu, karakterin inceliklerini öğrenmenin biraz zor olması.

Savaşçı

 • Artıları: Öğrenmesi kolay, dayanıklılık, hızlı kasılma
 • Eksileri: Düşük saldırı hızı

Metin2 karakterleri arasında yeni başlayanlar için en uygunu olan savaşçı, oldukça hızlı şekilde level atlayabilen bir sınıf olarak ön plana çıkıyor. Ağır zırh kullanan bu karakterin saldırı hızı her ne kadar düşük olsa da dayanıklılığı sayesinde avantaj sağlıyor. Kalkan ve tek el silahlar tercih edilebileceği gibi, daha ağır hasar vermek adına çift el silahlar da kullanılabiliyor. Özellikle oyunu tek başına oynayan oyuncular için savaşçı karakteri fazlasıyla uygun.

Sura

 • Artıları: Güçlü saldırı yetenekleri, hızlı saldırı
 • Eksileri: Öğrenmesi zor, Şamanlara karşı savunmasız

Sura sınıfı yeni başlayan oyuncular için pek de uygun değil. Çok güçlü bir karakter olmasına rağmen şamanlara karşı olan savunmasızlığı ile büyük bir dezavantaja sahip. Özellikle yüksek seviye şamanların birden fazla Sura’ya karşı tek başına üstün gelebildiği biliniyor. Bu nedenle Sura oynamak isteyen oyuncuların mutlaka bir takım ile birlikte savaşması tavsiye ediliyor. Eğer güçlü kasılan ve sağlam eşyalara sahip bir Sura geliştirirseniz, oyundaki neredeyse tüm karaktere karşı üstünlük sağlayabilmeniz mümkün.

Metin2 En Güçlü Karakter Hangisi?

Metin2’de her karakterin kendine göre bir avantajı ve dezavantajı bulunuyor. Ancak, oyuncular arasında yapılan anketlere göre en güçlü karakter Sura olarak biliniyor. Sura, yeteri kadar geliştirilmesi, güçlü itemler ile donatılması ve oynayan oyuncunun karaktere tam hakim olması halinde tam bir ölüm makinesine dönüşebiliyor.

Oyunda oldukça çok Sura bulunması nedeniyle, Sura karakterinin zayıf kaldığı Şamanlar da fazlasıyla popüler bir konumda. Güçlü geliştirilen bir Şaman karakteri, Sura’ya karşı her koşulda üstün geldiği için tercih ediliyor.

Metin2 karakterleri arasında, kendi oyun tarzınıza en uygununu seçtiğiniz sürece rakiplerinize karşı galip gelebilmeniz mümkün. Oyundaki karakterlerin her ne kadar birbirine karşı çeşitli artıları bulunduğunu söylemek mümkün olsa da oldukça dengeli tasarlandıkları görülebiliyor.

Metin2 Karakter Silme Kodu – Nasıl Kullanılır?

Metin2’de yeni bir karakter ile oyuna başlamak veya hesabınıza yer açmak için karakter silme kodunu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek karakter kodu alabilirsiniz:

 1. Metin2 internet sitesine girin.
 2. Hesap bilgileriniz ile giriş yapın.
 3. “Karakter Silme Kodu” butonuna tıklayın.
 4. E-posta adresinize gelen kodu kaydedin.

Metin2 karakter silme kodunu kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Oyuna giriş yapın.
 2. Karakter seçim ekranında karşınıza çıkacak olan “karakteri sil” butonuna tıklayın.
 3. E-posta adresinize gelen kodu girerek karakterinizi silin.

Metin2 karakter silme kodunu kullandıktan sonra hiçbir koşulda geri dönüşü olmadığını unutmamalısınız. Destek ekibine ulaşarak yardım talep etmeniz halinde bile karakterinizi geri almak mümkün değil.

Cevap Bırakın