Metin2 Küpeler Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 Küpeler ile ilgili merak edilenleri derledik.

Metin2’de küpeler karakterlerin en önemli eşyaları arasında gösteriliyor. Küpelerin doğru şekilde seçilmesi ve kullanılması, hem farm hem de pvp sırasında karakterinize büyük avantaj sağlıyor.

Küpelere kullanılacak efsunları sınıfınıza göre belirledikten sonra, kullanabileceğiniz en iyi küpeleri tercih ederek rakiplerinize karşı üstün gelebilirsiniz.

Metin2’de 16 farklı küpe bulunuyor. Bu küpelerin her birinde farklı özellikler olsa da abanoz küpe gibi küpelerin çok daha popüler olduğu biliniyor.

Tahta Küpe

Metin2’nin en temel küpesi olan tahta küpe, 1 level oyuncular tarafından takılabiliyor. Yine tüm diğer küpelerde olduğu gibi +10 seviyeye kadar yükseltilebiliyor.

Verdiği bonus: Çeviklik

Bakır Küpe

Oyunun ikinci temel küpesi olan bakır küpe, NPC tarafından satılmıyor ve mutlaka yaratıklardan veya görevlerden elde edilmesi gerekiyor. Küpeyi kullanabilmek için karakterinizin 8 level olması isteniyor.

Verdiği bonus: Güç

Gümüş Küpe

Metin2 gümüş küpeyi kullanabilmek için karakterinizin en az 15 level olması gerekmekte.

Verdiği bonus: Canlılık

Altın Küpe

Altın küpe, 22 level ve üstü karakterler tarafından kullanılabiliyor. Tek bonus veren en son küpe olması nedeniyle, oyuncular tarafından geçiş aşaması itemi olarak kullanılıyor.

Verdiği bonus: Zeka

Yeşim Taşı Küpe

Metin2 yeşim taşı küpe, özellikle büyü hasarı veren, şaman ve benzeri karakterler tarafından tercih ediliyor. +10 seviyeye kadar yükseltilebilen bu küpe, ilerleyen seviyelerde oldukça güçlü hale gelebiliyor.

Verdiği bonuslar: Max SP ve Çeviklik

Abanoz Küpe

Oyundaki en popüler küpelerden biri olan Metin2 abanoz küpe, 33 level ve üstü oyuncular tarafından kullanılabiliyor. Özellikle daha yüksek HP ihtiyacı olan karakterler bu küpeyi efsunlarla destekleyerek kullanıyor.

Verdiği bonuslar: Max HP ve Güç

İnci Küpe

İnci küpe, 38 level ve üstü karakterlerin kullanabildiği ileri seviye itemlerden biri olarak görülmekte.

Verdiği bonuslar: SP Üretimi ve Canlılık

Beyaz Altın Küpe

Level 42 ve üstü karakterler tarafından kullanılabilen bu küpede de yine iki ayrı bonus bulunuyor.

Verdiği bonuslar: HP Üretimi ve Zeka

Kristal Küpe

Metin2 kristal küpe, özellikle pvp oyuncuları tarafından tercih ediliyor. Seviyesinin yükselmesi ile birlikte verdiği bonuslar da oldukça iyi seviyelere ulaşıyor.

Verdiği Bonuslar: Defans ve Çeviklik

Ametist Küpe

Ametist küpeyi kullanabilmek için karakterinizin en az 50 level olması gerekiyor. Küpenin belirli seviye üstüne güçlendirilebilmesi için özel eşyalara ihtiyaç duyuluyor.

Verdiği Bonuslar: Saldırı Değeri ve Canlılık

Cennetin Gözü Küpe

Level 54 itibariyle kullanılabilen bu küpede yine üst seviye küpelerde olduğu gibi iki ayrı bonus bulunuyor.

Verdiği Bonuslar: Zeka ve Kritik Vuruş Şansı

Ruh Kristali Küpe

Ruh kristali küpeler 62 level ve üstü karakterler tarafından kullanılabiliyor. Özellikle yüksek SP sahibi olan sınıfların hasar düşürmesi için bu küpenin tercih edildiği biliniyor.

Verdiği Bonuslar: Hasarı SP’ye yansıtma ve Güç

Yakut Küpe

85 level itibariyle kullanılmaya başlayan Metin2 yakut küpe, oyundaki en iyi küpelerden biri olarak biliniyor. Üç ayrı bonus vermeye başlayan bu küpe oyun sonu eşyaları arasında gösteriliyor. Özellikle becerilere karşı sağladığı savunma ve SP kullanan sınıflara verdiği artılar nedeniyle sık kullanılan takılar arasında yer alıyor.

Verdiği Bonuslar: Max SP, Zeka ve Beceri Savunması

Grena Küpe

Grena küpe kullanabilmek için karakterinizin en az 90 level olması gerekmekte.

Verdiği Bonuslar: Çeviklik, Max HP ve Zarar Azaltması

Zümrüt Küpe

Zümrüt küpe kullanabilmek için karakterinizin en az 95 level olması gerekmekte. Güç bonusu vermesi nedeniyle oyunculara ciddi bir atak artışı sağlıyor.

Verdiği Bonuslar: Güç, SP Üretimi ve Ortalama Hasar

Safir Küpe

Oyundaki en yüksek seviye küpe olan safir küpe, özellikle beceri temelli karakterler tarafından sıkça kullanılıyor.

Verdiği Bonuslar: HP Üretimi, Canlılık ve Beceri Hasarı

Cevap Bırakın