Metin2 Nesne Market Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 nesne market, oyun severlerin merak ettiği konuların başında geliyor. Bu nedenle, makalemizde nesne marketi inceledik.

Her oyunda olduğu gibi Metin2’de de gerçek para ile oyun içi eşyaların satın alınabileceği bir alan bulunuyor. Oyundaki performansınıza, karakterinizin gelişimine katkı sağlayan Metin2 nesne markette, “Ejderha Parası” (EP) olarak adlandırılan bir para birimi kullanılıyor.

Oyuncular, gerçek para ile satın alacakları EP’yi harcayarak premium eşyalar elde edebiliyor.

Metin2 Nesne Market Ne İşe Yarar?

Metin2 nesne markette pek çok farklı premium eşya mevcut. Bu eşyalar kimi zaman görüntü değiştiren kozmetik ürünler olduğu gibi kimi zaman oyunda da ciddi avantaj sağlayan eşyalar olabiliyor.

Kozmetik nesne market eşyalarının başında saç stilleri geliyor. Saldırı ve normal stilleri satın alarak karakterinizin görünümünü değiştirmenize izin veriliyor.

Metin2 nesne markette bulunan eşyalardan bazıları aşağıdaki gibi;

 • Dünyalar Gezgini Bileti: Karakterinizin sunucu değiştirmesi için kullanılıyor.
 • İpek Bohça: Karakterinizin özel ve daha fazla dikkat çeken bir pazar açmasını sağlıyor.
 • Lider Kitabı: Grubunuzdaki tüm oyuncular ile birlikte %30 daha fazla EXP puanı kazanmanızı sağlıyor. (3 saat boyunca etkin)
 • Üçüncü El: Düşen yangları otomatik olarak toplamaya yarıyor.
 • Otomatik Av: Satın aldığınız süre boyunca otomatik olarak av yapmanızı sağlıyor.
 • Tecrübe Yüzüğü: Belirli bir süre boyunca %50 daha fazla EXP puanı almanızı sağlıyor. Bu eşya nesne market üzerinden satın alınabildiği gibi oyundaki sandıklardan veya Tu-Young ve Jeon-Un taşlarından da çıkabiliyor.

Metin2 Nesne Market Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Metin2’de özellikle Steam üzerinden oynayan oyuncuların nesne marketi açmakta sorun yaşadığı görülebiliyor. Bu sorun genellikle Steam Arayüzü ile oyun arasındaki basit bir uyuşmazlıktan kaynaklanıyor. Nesne market sorununu kolayca çözebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 1. Metin2’yi tamamen kapatın
 2. Steam üzerinden “ayarlar” kısmına girin.
 3. “Oyun İçi” bölümüne tıklayın, “Oyun İçi Steam Arayüzünü Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakın ve kaydedin.
 4. Steam’i yeniden başlatın.

Metin2 Nesne Market Deposu Şifresi Sıfırlama

Nesne market deposu, oyundaki premium eşyalardan biri olarak biliniyor. Depo kapasitesini artıran bu eşya ile birlikte, depoya giriş için ek bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Eğer Metin2 depo şifrenizi unutursanız, oyunun internet sitesi üzerinden sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Metin2 depo şifresini sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 1. Gameforge Client yazılımı üzerinden hesabınıza giriş yapın ve Metin2 ayarları bölümüne tıklayın.
 2. Sıfırlama yapmak istediğiniz hesap adının yanındaki çark simgesine tıklayın.
 3. Açılan pencerede, “Depocu – Depo şifresini iste” butonuna tıklayın.
 4. E-posta adresinize gelen bağlantıya tıklayın. Bağlantıya bir saat içinde tıklamanız ve sıfırlama işlemini tamamlamanız gerektiğini unutmayın.
 5. Sıfırlama tamamlandıktan sonra depo şifreniz “000000” olarak değiştirilecektir. Bu işlemden sonra yeniden şifre belirleyebilirsiniz.

Metin2 Nesne Market Kredi Kartı Silme Nasıl Yapılır?

Oyunda nesne marketten yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızı kullandıysanız, kartınız otomatik olarak sisteme kaydediliyor. Bu kayıt işlemi sonrasında, oyun içinde veya oyunun internet sitesinde herhangi bir silme butonu bulunmuyor. Bu nedenle, güvenlik amacıyla her zaman için sanal kart ile EP alışverişi yapılması tavsiye ediliyor.

Kayıtlı kartınızı silmek için konuyla ilgili destek bileti oluşturmanız gerekiyor. Destek bileti ile kredi kartınızın silinmesini istediğinizi belirttikten sonra, ortalama 48 saat içinde kart bilgileriniz hesabınızdan kaldırılıyor.

 

Cevap Bırakın