Metin2 Pet Sistemi

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 pet sistemi Almanya’da başlayarak tüm serverlara gelen bir güncelleme ile tanıtıldı. Oyun içinde farklı amaçlarla kullanılabilen petler, Metin2 oyuncuları tarafından kısa sürede benimsenerek aktif olarak kullanılmaya başladı.

Metin2 oyununda toplamda 10 farklı pet bulunuyor. Bu sayı PVP serverlarda değişkenlik gösterebiliyor olsa da resmi sunucularda evcil hayvan sistemi için belirlenmiş sayı bu şekilde.

Metin2 Pet Nasıl Alınır?

Metin2 pet sisteminde, evcil hayvan alabilmek için yumurtaya sahip olmanız gerekiyor. Yumurtaların satışı yapılabiliyor olsa da petiniz yumurtadan çıktıktan sonra mühürlenerek size ait oluyor. Eğer yumurtadan çıkan bir peti satmak istiyorsanız, nakliye kutusu kullanmanız gerekiyor.

Metin2’de pet almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Pet yumurtasına sağ tıklayın.
 2. Açılan “Kuluçka Makinesi” ekranında petiniz için isim verin ve gerekli olan 100.000 yang ödemeyi yapın.
 3. “Yumurtadan çık” butonuna tıklayın.

Petinizi yumurtadan çıkarırken dilediğiniz gibi isim verebilmeniz mümkün. Yine aynı şekilde, pet isimlerinin benzersiz olması gerekmiyor. Farklı oyuncular, aynı isme sahip birden fazla evcil hayvan geliştirebiliyor.

Metin2’de Pet Nasıl Kullanılır?

Petinizi yumurtadan çıkardıktan sonra, “pet paneli” penceresi ile gerekli ayarları yapabilir, petinizi besleyebilirsiniz.

Pet paneline ulaşmak için P tuşuna basmanız yeterli. Bununla birlikte, mouse ile “simya” butonunun yanında bulunan yeni pet paneli butonuna tıklayarak ilgili sayfayı açabilirsiniz.

Pet paneli ekranında, evcil hayvanınız ile ilgili çeşitli bilgiler yer alıyor. Petinizin seviyesi, experience durumu ve diğer bilgiler bu ekranda karşınıza çıkacak. Petlerin yetenekleri oyuncunun seviyesine göre gelişebiliyor. Yine aynı şekilde, petinizin beceri ve yeteneklerini açmanız, experience kazanması için geliştirmeniz oyun içinde farklı avantajlar elde edebilmenize yardım ediyor.

Petler Nasıl Beslenir?

Metin2 pet sisteminde, petlerinizin belirli aralıklarla beslenmesi gerekiyor. Petinizi çağırdıktan sonra kırmızı bir bar şeklinde göreceğiniz beslenme alanı, çıkardığınız petin ne kadar süre boyunca yiyeceksiz hayatta kalabileceğini belirtiyor.

Petiniz aç kaldığı zaman ölüyor. Protein lokması adı verilen yiyecek ile evcil hayvanınızı beslemeniz gerekiyor. Eğer petiniz ölürse, aynı yemekten vererek tekrar canlandırabilmeniz mümkün. Ancak, yeni canlanan evcil hayvanın yaşının sıfırlandığını unutmamalısınız. Ölen evcil hayvan yeniden canlanırken sahip olduğu yetenek ve experience puanlarını aynı şekilde korumaya devam ediyor.

Metin2 Pet Nasıl Geliştirilir?

Oyunda petlerin experience seviyesi karakteriniz ile bağlantılı şekilde gelişmekte. Karakterinizin elde ettiği exp puanlarının belirli kısmı petinize aktarılmakta.

Petinizin exp kazanabilmesi için mutlaka aktif olması gerekli. Beş farklı aşamadan oluşan pet experience sisteminde, ilk dört aşama karakterinizin kazandığı expler paylaştırılırken, son ve mavi renkle gösterilen tecrübe barını doldurmak için nesne expine ihtiyaç duyuluyor. Bu barı tamamlamak için herhangi bir nesneyi parçalamanız gerekiyor. Pete yedirdiğiniz eşya kaybolarak gerekli exp puanını sağlıyor.

Metin2 Pet Becerileri Neler?

Pet sisteminden en yüksek faydayı elde edebilmek için mutlaka petinizin belirli becerilere sahip olması gerekli. Beceri pencerelerinin açılması için pet seviyesinin 81 level ve üzeri ve en az 30 yaşında olması gerekli. Bununla birlikte, becerileri açabilmek için 2.000.000 yang ücret ödemeniz gerekmekte.

Petlerin becerileri tamamen şans eseri açılıyor. Petiniz 81 seviyeye ulaştıktan sonra, en iyi ihtimalle üç farklı beceri kullanabiliyor. Ancak, eğer şanssızsanız petinizin herhangi bir beceri kazanamaması da olası. Yine aynı şekilde, petinizin sahip olduğu becerilerin de 20 kademesi bulunuyor.

Petlere ait beceriler aşağıdaki gibi:

 • Savaşçı Dayanıklılık: Savaşçılara karşı ekstra dayanıklılık verir.
 • Sura Dayanıklılık: Suralara karşı ekstra dayanıklılık verir.
 • Ninja Dayanıklılık: Ninjalara karşı ekstra dayanıklılık verir.
 • Şaman Dayanıklılık: Şamanlara karşı ekstra dayanıklılık verir.
 • Lycan Dayanıklılık: Lycanlara karşı ekstra dayanıklılık verir.
 • Berserker Kitabı: Saldırı seviyenizi artırır.
 • Büyü Bozma Kitabı: Düşmanların sihire karşı direncini azaltır.
 • Hızlandırma Kitabı: Becerilerin daha hızlı dolmasını sağlar.
 • Yenileme Kitabı: Canınız %20 altına indiği zaman HP doldurur.
 • Vampir Kitabı: HP doldurmanızı sağlar.
 • Talim Kitabı: Delicilerin isabet oranını artırır.
 • Hayalet Kitabı: Rakiplerden SP çalma şansını artırır.
 • Engel Kitabı: Fiziksel hasarlara karşı dayanıklılık artırır.
 • Ayna Kitabı: Düşmandan gelen hasarı geri yansıtır.
 • Canavar Avcısı Kitabı: Canavarlara karşı ekstra güç sağlar
 • Yang Düşürme Kitabı: Yang düşürme oranını artırır.
 • Menzil Kitabı: Hasar menzilini artırır.
 • Yenilmezlik Kitabı: Saldırı hasarını bir süre boyunca azaltır.
 • İyileştirme Kitabı: Zehir, yanma, kanama ve yavaşlama etkilerini azaltır.

Metin2 Pet Çıkmıyorsa Ne Yapmalı?

Petinizin çıkmaması belirli sebeplere bağlı olabilir. Eğer petinizi beslemediyseniz, evcil hayvanınızın ölmüş olabileceğini unutmayın. “P” tuşuna basarak açılacak olan pencereden petinizi besleyebilir, yeniden çağırabilirsiniz.

Bunun dışında, petinizin yumurtasına sahip olmanın tek başına bir işe yaramayacağını da unutmamalısınız. Yumurtaya sağ tıklayarak kuluçka makinesini aktif etmediğiniz sürece pet mührünü elde edebilmeniz mümkün değil. Pet mührü olmadığı sürece de petinizi çağıramayacağınızı unutmamalısınız.

Cevap Bırakın