Metin2 Şaman Karakterleri Hakkında Merak Edilenler

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 şaman karakterlerini tüm detayları ile inceliyoruz.

Metin2’de en sevilen sınıflardan biri olan şaman karakterleri, hem atak hem de healer olarak kullanılabiliyor. Çan ve yelpaze olmak üzere iki ayrı özel silah kullanan şamanlar, geniş oynanış seçenekleri ile oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor.

Metin2 şaman karakteri kendi içinde ikiye ayrılmakta. Bunlardan ilki, healer özelliklerine sahip olan iyileştirme şaman olarak belirtiliyor. Diğer şaman türü ise saldırı alanına odaklanan, ejderha gücü şaman karakteriyle karşımıza çıkıyor. Bu iki şaman türünün de kendine göre efsunları, statüleri bulunuyor.

Sizin için hazırladığımız Metin2 şaman rehberinde, bu keyifli karakter ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Metin2 Şaman Özellikleri

Metin2 şaman karakteri, özellikle büyü savunması ve saldırısı üzerine odaklanmış bir karakter. Oyuncuların farklı oyun tarzlarına göre karakteri oldukça verimli şekilde düzenleyebilmesine olanak veren şamanın başlangıç özellikleri aşağıdaki gibi;

StatüStatü DeğeriÖzellikDeğerStatü ÖzelliğiDeğer
VIT4HP860 
INT6SP320Büyü Savunması8
STR3Saldırı Değeri9Büyülü Saldırı Değeri14
DEX3Savunma Değeri4Savuşturma3

 

Metin2 Ejderha Gücü Şaman Rehberi – Atak Şaman

Metin2’de şaman karakterini saldırı amacıyla oynamak istiyorsanız Ejderha Gücü sınıfını seçmeniz gerekiyor. Rakiplere karşı büyü hasarı vermeye odaklanan bu sınıf, aynı zamanda aynı takımda olduğunuz dostlarınıza da çeşitli bufflar sağlıyor.

Ejderha Gücü Şaman Yetenekleri

Ejderha Gücü sınıfındaki şamanların yetenekleri hem saldırı hem de takım arkadaşlarının daha iyi saldırabilmesini sağlayan bufflar üzerine odaklanmış durumda. Atak şaman olarak da bilinen bu sınıfa dair yetenekler aşağıdaki gibi;

 • Ejderha Yardımı: Kendinizi ve grubunuzdaki kişilere “Kritik Vuruş Şansı” verir.
 • Kutsama: Kendinize, seçilen hedefe ve yakınınızdaki grup üyelerine “Yakın Dövüş Saldırı Direnci” verir.
 • Yansıtma: Kendinize, seçilen hedefe ve yakınınızdaki grup üyelerine “Yakın Dövüş Vuruşlarını Yansıtma Şansı” verir.
 • Ejderha Kükremesi: Hedefin bulunduğu konuma ejderha çağırarak hasar verir.
 • Ejderha Atışı: Seçilen hedefe bir ejderha ile saldırır.
 • Uçan Tılsım: Seçilen hedefe tılsım ile saldırır.

Ejderha Gücü Şaman Statüleri

Ejderha gücü şamanlar, özellikle kritik vuruş hasarı üzerine odaklanmaktadır. Bu nedenle, yüksek büyü hasarı ve kritik hasar puanının artırılması tavsiye edilmektedir.

Ejderha Gücü şaman sınıfı için statü dağılımı aşağıdaki gibi;

 • INT puanı 90’a ulaşana kadar: 2 INT + 1 DEX + 1 VIT
 • INT puanı 90 olduktan sonra: 1 DEX + 1 VIT

Ejderha Gücü Şaman Zırhları

Ejderha gücü şaman zırhı, karakterinizin giyebildiği en iyi zırh olmak zorundadır. Bu sınıf, oyunculara yüksek hasar verirken savunmadan feragat ettiği için zırhların ve efsunların doğru seçilmesi fazlasıyla önemli.

Zırh efsunlarınızı genellikle savunma üzerine seçmeniz gerekmekte. Savunma efsunlarından sonra dayanıklılık ve SP – HP emme efsunlarını, yansıtma ve büyü hızı efsunlarını tercih edebilirsiniz.

Ejderha gücü şaman zırhında mutlaka Korunma Taşı +4, Şans Taşı +4, Büyü Bozma Taşı +4 bulunması önerilmektedir.

Metin2 İyileştirmeci Şaman Rehberi – Healer Şaman

Metin2 iyileştirmeci şaman, takım arkadaşlarının canını arttıran bufflar, çatışma sırasında iyileşmelerini sağlayan büyü yeteneklerine sahiptir. Her grupta mutlaka bulunması tavsiye edilen bu sınıf, Metin2’nin en çok aranan karakterlerinden biri olarak bilinmektedir.

İyileştirmeci Şaman Yetenekleri

İyileştirmeci şaman, büyü hızı, hareket hızı, saldırı değeri gibi özelliklerde artı sağlamak adına kullanılan bir karakter olarak ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar karakterin genel özellikleri bu yönde olsa da şimşek yetenekleri ile düşmana hasar verme şansı da bulunur. Ancak, şimşek yeteneklerinin verdiği hasar sınırlı olduğu için iyileştirici şamanlar bir support karakter olarak değerlendirilmektedir.

İyileştirici şaman sınıfının yetenekleri aşağıdaki gibi;

 • Çabukluk: Seçilen hedefe, kendinize ve grup üyelerine “Büyü Hızı” ve “Hareket Hızı” verir.
 • Saldırı+: Seçilen hedefe, kendinize ve grup üyelerine “Saldırı Değeri” verir.
 • Şifa: Kendinize ve grup üyelerine HP verir.
 • Şimşek Çağırma: Seçilen hedefin bulunduğu konuma şimşek yüklü bulut çağırarak hasar verir.
 • Şimşek Atma: Seçilen hedefe şimşek topu atarak saldırır.
 • Şimşek Pençesi: Seçilen hedefe şimşek ile saldırır. Birden fazla hedefe saldırma ve hedefi yavaşlatma şansı bulunmaktadır.

İyileştirici Şaman Statüleri

İyileştirici şaman da tıpkı diğer şaman sınıflarında olduğu gibi temelde INT statüsü üzerine geliştirilmektedir. INT, büyü hızını ve büyü gücünü arttırdığı için karakterinizin yeteneklerinin daha güçlü olmasını sağlamaktadır. İyileştirici şamanlar oyunun başlarında biraz zayıf kalsa da zaman içinde statüleri ve zırhları arttıkça oldukça güçlü karakterlere dönüşmektedir.

İyileştirici şaman sınıfı için statü dağılımı aşağıdaki gibi;

 • INT puanı 90’a ulaşana kadar: 2 INT + 1 DEX + 1 VIT
 • INT puanı 90 olduktan sonra: 1 DEX + 1 VIT

İyileştirici Şaman Zırhları

Ejderha gücü şamanlarda olduğu gibi bu sınıfta da mümkün olan en iyi zırhı giymeye gayret etmelisiniz. Zırhta bulunan efsunların silah savunmaları, element dayanıklılıkları ile başlaması ve ağırlıklı olarak defansif efsunlardan oluşması tavsiye edilmektedir.

Bununla birlikte, grup vs gibi etkinlikler için efsunlarınızı karşı tarafın sınıfına göre değiştirmek ciddi avantajlar sağlayacaktır.

Cevap Bırakın