Metin2 Server Tercihleri Nasıl Olmalı?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 server seçimi oldukça önemli. Dilerseniz konuyu tüm detayları ile ele alalım.

Her dönemde kendine oyuncu bulan Metin2, yayınlandığı tarihten bugüne yıllar geçmiş olsa da halen pek çok kişi tarafından ilgiyle takip edilen bir oyun. Resmi serverları yayın hayatına devam ediyor olsa da oyuncuların büyük kısmı Metin2 PVP serverlarda oynamaya başlamış durumda. Devamlı güncellenen ve oyunculara daha rahat rekabet edebilecekleri bir ortam sunan bu serverlarda pek çok farklı özellik, yeni eşyalar ve skiller bulunuyor.

Metin2 Global Server da Nasıl Oynanır?

Metin2’nin resmi sunucuları Steam üzerinde yayın yapıyor. 2017 yılından bu yana yeni güncellemeleri Steam’den alan oyun, burada global sunucuya sahip.

Global Metin2 sunucularına giriş yapmak için oyunu Steam hesabınıza eklemeniz gerekli. Daha sonra oyuna giriş yaparak bir hesap oluşturabilir, yeni karakteriniz ile resmi sunucularda oyuna başlayabilirsiniz.

Global Metin2 sunucularının oyuncu kitlesi daha az olsa da halen devam ediyor. Global sunucular özellikle yabancı oyuncular arasında fazlasıyla popüler. Bu serverlarda Türk oyunculara rastlamak mümkün olsa da büyük bir kısmı PVP serverlarda oyun hayatına devam ediyor.

Hangi Server da Oyuna Başlanmalı?

Oyuna başlarken öncelikle oyundaki hedeflerinizi iyi belirlemeniz gerekli. Eğer çok uzun vadeli, yıllar boyunca geliştirmeye devam edeceğiniz bir karakter oluşturmak istiyorsanız global ve resmi Metin2 serverlarında oynamanız tavsiye ediliyor.

Ancak, oyuncu kitlesi yüksek ve PVP odaklı bir oyun oynamak istiyor, karakterinizi hızlı bir şekilde geliştirmeyi düşünüyorsanız Metin2 PVP serverlarını tercih edebilirsiniz. Bu sunucular periyodik olarak sıfırlandığı için oyunculara daha adil bir ortamda mücadele etme şansı sunuyor.

Metin2 PVP serverlar kendi içinde gruplara ayrılıyor. Metin2 farm server olarak geçen sunucularda, oyuncuların karakterlerini güçlendirmek için belirli eşyaları toplaması ve emek vermesi gerekiyor. Bu sunucular aynı zamanda “emek server” olarak da biliniyor.

Bunun dışında, tamamen eşyalarınız hazır şekilde oyuna başlayabileceğiniz PVP sunucular da bulunuyor. Tüm karakterleri en yüksek seviyede açabileceğiniz, tüm eşyaları hazır olan bu sunucularda oyuncuların PVP odaklı, yeteneklerini konuşturdukları mücadeleler görülüyor.

Cevap Bırakın