Metin2 Simya Nedir, Nasıl Yapılır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 simya hakkında merak edilenleri derledik.

Metin2’nin en sevilen özelliklerinden biri olan simya ve simyacılık, ejderha taşları aracılığıyla karakterinizi, silah ve zırhlarınızı daha güçlü hale getirmenizi sağlamaktadır. Şans üzerine kurulu olan Metin2 simyacılık, oyuncuların ileri seviye canavarlarla ve diğer oyuncularla mücadele edebilmesi adına olmazsa olmazlardan biri olarak gösterilmektedir. Özellikle, belirli bir seviyeyi geçmiş olan tüm oyuncuların mutlaka güçlü ejderha taşlarına sahip olması, simya yapması gerekmektedir.

Metin2 Simya Nedir?

Metin2’de simya, “ejderha taşı” adı verilen taşların belirli seviyelerde güçlendirilmesi ile oyunculara ek bonuslar veren bir mekaniktir. Günde belirli sayıda toplanabilen ham taşlar, oyuncunun şansına bağlı olarak güçlenmekte, her kademede daha yüksek bonuslar vermektedir.

Simya taşları, karakterlerin zırhlarında ve silahlarında kullanılabilmektedir. Özellikle belirli seviyenin üstündeki oyuncuların simyaya mutlaka önem vermesi tavsiye edilmektedir.

Metin2 Simya Nasıl Yapılır?

Metin2’de simya yapabilmek için karakterinizin 30 levele ulaşması ve Simyacı Görevlerini tamamlaması gerekmektedir.

Simyacı görevlerini yapabilmek için görevi aldıktan sonra Ejderha Taşı Parçası adı verilen eşyayı düşürmeniz gerekmektedir. 10 adet Ejderha Taşı Parçası topladıktan sonra, ilk simya taşınız olan Cor Draconis adındaki eşyayı alabilir ve simya yapabilirsiniz.

Cor Draconis, oyunun dengesinin ve eşya değerinin korunması adına günde sadece üç defa alınabilmektedir. Her gün toplamda 30 adet Ejderha Taşı Parçası toplayarak, üç adet Cor Draconis alabilir, bu taşları Ejderha Taşı’na çevirerek güçlendirebilirsiniz.

Güçlendirme işlemini yapabilmek için Simyacı açma kısayolu olan “O” tuşuna basabilirsiniz.

Metin2 Cor Draconis Türleri ve Özellikleri

Cor Draconis, oyundaki temel Ejderha Taşı olarak görülmektedir. Bu taşa sahip olan oyuncular, simya panelinden taşı dönüştürerek rastgele saflık derecesinde bir ejderha taşı elde etmektedir.

Cor Draconis çeşitleri ve özellikleri aşağıdaki gibi;

 • Cor Draconis: Ham Ejderha Taşı içerir.
 • Cor Diamas: Ejderha Elması içerir.
 • Cor Rubinum: Ejderha Yakutu içerir.
 • Cor Jadeit: Ejderha Yeşimi içerir.
 • Cor Saphirum: Ejderha Safiri içerir.
 • Cor Granatum: Ejderha Grenası içerir.
 • Cor Atrum: Ejderha Oniksi içerir.

Metin2 Ejderha Taşları ve Özellikleri

Metin2’de her ejderha taşının kendine göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler, oyunculara farklı bonuslar vererek, zırh ve silahların gelişimi için kullanımaktadır.

Metin2 simya taşı olarak da bilinen ejderha taşları ve özellikleri aşağıdaki gibi;

 • Ejderha Elması: Zeka bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde ek olarak “Buz Direnci” sağlar.
 • Ejderha Yakutu: Güç bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde ek olarak “Ateşe Karşı Dayanıklılık” sağlar.
 • Ejderha Yeşimi: Maksimum SP bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde ek olarak “Rüzgar Dayanıklılığı” sağlar.
 • Ejderha Safiri: Çeviklik bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde ek olarak “Dünya Direnci” sağlar.
 • Ejderha Grenası: Maksimum HP bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde ek olarak “Şimşeğe Karşı Dayanıklılık” sağlar.
 • Ejderha Oniksi: Canlılık bonusu vermektedir. Yeteri kadar güçlendirildiğinde “Karanlık Direnci” sağlar.

Metin2 Simya Geçme Oranları

Metin2’de simya ile ejderha taşlarını güçlendirmek istiyorsanız şansınıza güvenmeniz gerekmekte. Ejderha taşları iki ayrı kategoride güçlendirilebiliyor. Simya geçme oranları aşağıdaki gibi;

 • Saflık derecesi güçlendirme: Başarı ihtimali %70 – Başarısızlık ihtimali %30.
 • Ejderha Taşı kademe güçlendirme: Başarı ihtimali %50 – Başarısızlık ihtimali %50.

Ejderha Taşı – Simya Set ve Set Bonusları

Metin2 simya ile elde edeceğiniz ejderha taşlarını set halinde kullanabilirsiniz. Simya panelinde, kullanmak istediğiniz taşları belirleyerek kolayca taş takıp çıkarma işlemi yapabilirsiniz.

Oyunda herhangi bir set bonusu bulunmamakta. Kullanılan setlerin tek amacı kullanım kolaylığı sağlamak olarak belirtilmekte. Set olarak ayarladığınız ejderha taşlarını kullanmaya başladığınız andan itibaren süresi başlayacak, süre sonunda taşlarınız pasif hale gelecektir.

Pasif hale gelen taşları tekrar simya penceresi üzerinden, gerekli eşyaları kullanarak aktif hale getirebilirsiniz. Yine benzer şekilde, nesne marketi üzerinde satılan premium eşyalar sayesinde ejderha taşlarınızın süresini arttırmak da mümkün.

Cevap Bırakın