Metin2 Sura Sınıfı Hakkında Bilinmeyenler

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Metin2 sura sınıfı bilinmeyenlerini derledik.

Özellikle saldırı karakterlerinden hoşlananlar tarafından tercih edilen Metin2 Sura sınıfı, PVP ve PVE için fazlasıyla kullanışlı yeteneklere sahip. Doğru şekilde geliştirilen, zırhları ve statü dağılımı düzgün yapılan Sura sınıfı karakterler pek çok açıdan rakiplerine karşı üstün gelebiliyor.

Metin2 Sura sınıfı karakterler için hazırladığımız bu rehberde bilmek istediğiniz her şeye yer verdik.

Metin2 Sura Özellikleri

Sura sınıfı oldukça dengeli bir statü dağılımına sahip. Beşinci seviyeden itibaren sınıf seçebileceğiniz bu karakterde, Kara Büyü Sura ve Büyülü Silah Sura olmak üzere iki ayrı alternatif bulunuyor.

Sura sınıfı karakterlerin başlangıç özellikleri aşağıdaki gibi;

StatüStatü DeğeriÖzellikDeğerStatü ÖzelliğiDeğer
VIT3HP770 
INT5SP300Büyü Savunması7
STR5Saldırı Değeri9Büyülü Saldırı Değeri12
DEX3Savunma Değeri4Savuşturma3

Metin2 Kara Büyü Sura Rehberi

Kara büyü suralar, özellikle ateş büyüleri ile saldırmaktadır. Saldırı sırasında SP önemli olduğu için bu karakterin statü dağılımı mutlaka uygun şekilde yapılmalıdır.

Kara Büyü sura sınıfı karakterler, savunma değerlerini artıran yetenekleri sayesinde, kendilerine gelen saldırıları da oldukça etkili şekilde savuşturabilmekte. Oynaması diğer sınıflara kıyasla daha fazla tecrübe gerektiriyor olsa da kesinlikle çok keyifli.

Kara Büyü Sura Yetenekleri

Kara büyü suralar, sınıfın genel özelliklerinde olduğu gibi büyü temelli saldırılar yapmakta. Sınıfa ait yetenekler aşağıdaki gibi;

 • Büyülü Keskinlik: Kullanıldığı süre boyunca saldırı değerini artırır ve can çalma sağlar. Her saniye SP harcar.
 • Büyülü Zırh: Bir süre boyunca savunma değerini artırır. Alınan yakın dövüş hasarını saldırgana yansıtır.
 • Dehşet: Normal saldırı ve yaratıklardan gelen hasarı azaltır. Oklardan korunma şansı verir. Eşit ve düşük seviyedeki agresif canavarların saldırmasını engeller.
 • Parmak Darbesi: Hedefe kılıç kullanmayan el ile saldırır.
 • Ejderha Dönüşü: Kasırga oluşturarak etraftaki hedeflere hasar verir.
 • Büyü Çözme: Hedefe kara büyü ile saldırır. Güçlü bir saldırıdır.

Kara Büyü Sura Statüleri

Kara büyü sura karakterinde de statü dağılımının mutlaka INT ağırlıklı olarak yapılması gerekmektedir. Kara büyü sura için statü dağılımı aşağıdaki gibi;

 • INT puanı 90’a ulaşana kadar: 2 INT + 1 DEX + 1 VIT
 • INT puanı 90 olduktan sonra: 1 DEX + 1 VIT

Kara Büyü Sura Zırhları

Sura karakterlerin zırhları mutlaka en yüksek seviye olmak zorunda. Yakın mesafede çatışmalara girecek olan bu karakterler, her ne kadar yetenekleri sayesinde hasara karşı savunma sağlasa da zırhlardan da büyük yardım alıyor.

Kara büyü sura efsunlarının büyük kısmı savunma temelli olmakta. Başlangıçta silah tiplerine göre efsun alarak zırhlarınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra dayanıklılık ve SP – HP emilimi efsunlarıyla devam edebilirsiniz.

Metin2 Büyülü Silah Sura Rehberi

Büyülü silah sura sınıfı, oldukça yüksek saldırı potansiyeline sahip olan Metin2 karakterleri arasında yer alıyor. Özellikle PVP odaklı tasarlanmış olan bu karakter, oyunu tanıyan ve sura sınıfına hakim olan oyuncuların elinde fazlasıyla ölümcül hale gelebiliyor.

Büyülü Silah Sura Yetenekleri

Büyülü silah suralar, özellikle saldırı yetenekleri ile ön plana çıkıyor. Karakterde bulunan tüm yetenekler ofansif olduğu için PVPde fazlasıyla kullanışlı bir sınıf olarak görülüyor. Yeteneklerin bu şekilde olması büyülü silah surayı kırılgan yapsa da aynı ölçüde yüksek hasar verebildiğini de unutmamak gerekli. Büyülü silah sura sınıfı yetenekleri aşağıdaki gibi;

 • Ateş Hayaleti: Oyuncunun etrafına dönen bir hayalet çağırır. Üç saniyede bir rastgele hedefe saldırır.
 • Karanlık Vuruş: Hedefe kara büyü ile saldırır.
 • Karanlık Koruma: Kara büyü ile oyuncuyu koruma altına alır. Gelen hasarın 3’te birini, aynı miktarda SP harcayarak engeller.
 • Karanlık Taş: Hedefe kara büyü ile saldırır.
 • Hayalet Vuruşu: Hedefe kara büyü ile saldırır. Yavaşlatma uygulayabilir.
 • Alev Vuruşu: Alev patlaması oluşturarak etraftaki düşmanlara hasar verir.

Büyülü Silah Sura Statüleri

Tıpkı diğer sura sınıfı karakterlerde olduğu gibi büyülü silah sura için de mutlaka INT ağırlıklı bir statü dağılımı yapılması gerekmekte. Takip etmeniz gereken statü dağılımı aşağıdaki gibi;

 • INT puanı 90’a ulaşana kadar: 2 INT + 1 DEX + 1 VIT
 • INT puanı 90 olduktan sonra: 1 DEX + 1 VIT

Büyülü Silah Sura Zırhları

Büyülü silah suralarda zırh seçimi oldukça önemli. Saldırı odaklı bir sınıf olması nedeniyle, mutlaka yüksek zırh seviyesine sahip olması tavsiye ediliyor. Buna ek olarak, dayanıklılık ve savunma odaklı efsunların kullanılması öneriliyor.

Efsunların ve zırhların karakterinizin kullanabileceği en yüksek seviye olmasına her zaman dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Zırh açısından geride kalmış olan suralar, özellikle PVP sırasında çok yüksek hasar alarak kolayca ölebiliyor.

Cevap Bırakın