Pubg Mobile Emulator Nedir, Ne İşe Yarar?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg Mobile Emulator nedir, nasıl kurulur, ne şekilde kullanılır, bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Oldukça popüler bir oyun olan Pubg Mobile, bir mobil oyun olarak tasarlanmış olsa da çeşitli emulatorler aracılığıyla bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Oyuncular, mouse ve klavye aracılığıyla oyunu oynarken cep telefonu kadar keyif alabiliyor.

Pubg Mobile geliştiricileri, oyunun başlangıcında resmi olarak bir emulator yayınlamamış olsa da oyunculardan gelen talep doğrultusunda emulator desteği gelmiş durumda. Şu an kullanılabilen birden fazla emulatore rastlamak mümkün.

Pubg Mobile Emulator Ne İşe Yarar?

Sadece Pubg Mobile için değil tüm diğer mobil oyunlar için de kullanılabilen emulator yazılımları, mobil cihazlar için tasarlanmış olan uygulamaları bilgisayar üzerinde çalıştırmayı sağlıyor.

Pubg Mobile tarafından resmi olarak desteklenen emulatorler sayesinde, herhangi bir kasma sorunu yaşanmadan rahatça bilgisayar üzerinden oyun oynanabiliyor. Bu emulatorler sadece Pubg Mobile için değil, daha pek çok farklı oyun ve uygulama için de kullanılabiliyor.

Pubg Mobile Emulator Nasıl Kurulur?

Pubg Mobile emulator kurulumu oldukça basit adımlarla gerçekleştirilebiliyor. Bilgisayara herhangi bir oyun veya program yüklemekten farkı olmayan, hızlı şekilde tamamlayabileceğiniz bu işlemi aşağıdaki adımları uygulayarak tamamlayabilirsiniz:

 

 1. Pubg Mobile için en iyi emulatorlerden birini tercih ederek indirme işlemini gerçekleştirin.
 2. Normal bir program kurar gibi emulatorü kurun.
 3. Emulator programını çalıştırdıktan sonra Google Play Store uygulamasına giriş yaparak “Pubg Mobile” oyununu indirin.
 4. Oyun otomatik olarak yüklenecek ve oynamaya hazır hale gelecektir.

En İyi Pubg Mobile Emulatorleri

Pubg Mobile için pek çok farklı emulator seçeneği mevcut. Oyunu bilgisayar üzerinden oynamak isteyen kişilerin sayısı arttıkça emulatorlerin de çeşitliliği artıyor. Özellikle geliştiriciler tarafından resmi olarak destek verilen emulatorler sayesinde sorunsuz bir oyun deneyimi yaşanabiliyor.

Nox Player

Nox Player, Pubg Mobile için en iyi emulator uygulamalarının başında geliyor. Özellikle lag ve kasma sorunu olmadan oynamanızı sağlayan bu emulator yine kolayca yüklenebiliyor.

 

Nox Player, sadece Pubg Mobile için özel olarak hazırlanmış bir emulator olmasa da geliştiricilerin oyunu oldukça iyi optimize ettiği görülmekte. Özellikle düşük donanıma sahip olan bilgisayarlarda sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.

Tencent Emulator

Pubg Mobile oyununun geliştiricisi olan Tencent firması, özellikle bu oyun için tam anlamıyla optimize edilmiş bir uygulama hazırlamış durumda. Tencent’in resmi emulatorü, özel olarak bilgisayardan Pubg Mobile oynamak için tasarlandığı için sıkça tercih ediliyor.

Emulatorü yüklediğiniz zaman Pubg Mobile oyunu otomatik olarak programa dahil olarak bilgisayarınıza yükleniyor. Bu aşamadan sonra hesabınıza giriş yaparak sorunsuz bir şekilde oyun oynayabilmeniz mümkün.

Pubg Mobile Emulator Ayarları

Her uygulamada olduğu gibi Pubg Mobile için de bazı ayarlar yapmanız gerekebilir. Her ne kadar standart ayarlar oyunu oynamak için yeterli olsa da Pubg Mobile emulator ayarlarını doğru şekilde yaparak oyun zevkinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Hassasiyet Ayarları

Pubg Mobile emulator hassasiyet ayarlarını yaparken kendi oyun tarzınıza uygun seçenekler belirlemeniz en doğrusu olacaktır. Her oyuncunun alışkanlıkları farklı olduğu için standart bir ayardan söz etmek mümkün değil.

Kendiniz için en uygun hassasiyet ayarlarını deneme yanılma yoluyla bulabileceğiniz gibi, dilerseniz profesyonel oyuncuların kullandığı ayarlardan yola çıkabilirsiniz. Profesyonel oyuncular tarafından tercih edilen Pubg Mobile emulator hassasiyet ayarları aşağıdaki gibi;

Pubg Mobile Emulator İçin Kamera Hassasiyet Ayarları

 • Şahıs Dürbünsüz: %15 ile %20 arası
 • Lazer & Holografik Nişangah, Nişan Yardımcıları: %15 ile %20 arası
 • 3x Dürbün, Win94: %7 ile %10 arası
 • Şahıs Dürbünsüz: %20
 • 2x Dürbün: %15
 • 4x Dürbün, VSS: %8
 • 8x Dürbün: %3

Pubg Mobile Emulator İçin Ateş Etme Animasyon Hassasiyeti Ayarları

 • Şahıs Dürbünsüz: %15 ile %20 arası
 • Lazer & Holografik Nişangah, Nişan Yardımcıları: %15 ile %20 arası
 • 3x Dürbün, Win94: %7 ile %10 arası
 • 6x Dürbün: %5
 • Şahıs Dürbünsüz: %20 ile %23 arası
 • 2x Dürbün: %13 ile %15 arası
 • 4x Dürbün, VSS: %8
 • 8x Dürbün: %3

Emulator Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Pubg Mobile emulator kasma sorunu çözümü için uygulayabileceğiniz bazı basit adımlar bulunuyor. Emulatorler mobil cihazlardaki gibi iyi performans vermemesi nedeniyle kimi zaman lag ve kasma sorunlarına yol açsa da çözümü fazlasıyla kolay.

 • Resmi emulator yazılımını kullanın: Pubg Mobile emulatorleri içinde Tencent tarafından yayınlanan resmi emulator yazılımının daha iyi performans verdiğini unutmayın.
 • Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın: Arkaplanda çalışan uygulamalar emulatorün performansı üzerinde doğrudan etkilidir. Bu nedenle, Pubg Mobile oynarken sadece emulatorün aktif olmasına dikkat edin.
 • Konumunuza yakın sunucular seçin: Pubg Mobile sunucu seçimi sırasında Avrupa sunucularını tercih etmenizde fayda var. Mümkün olan en düşük pingi sağlayan sunucuyu seçerek çok daha iyi performans alabilirsiniz.

Cevap Bırakın