Pubg Mobile FPS Arttırma Yöntemleri

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg Mobile FPS arttırma yollarına dair tüyoları sizin için derledik.

Pubg Mobile oldukça iyi optimize edilmiş bir oyun olsa da kimi zaman oyunda FPS sorunları ile karşılaşıldığını görmek de mümkün. Özellikle eski model telefonlarda ortaya çıkabilen FPS sorunları, yapılacak bazı ayarlarla ve Pubg Mobile FPS arttırma uygulamaları ile çözülebiliyor.

Pubg Mobile FPS Arttırma

Bilgisayar üzerinden Pubg Mobile oynuyorsanız, emulator seçimi ve emulator üzerinde yapılacak bazı ayarların oyun performansını etkileyebileceği biliniyor. Oyunda en iyi performansı almak ve FPS arttırmak için yapmanız gerekenleri bu yazımızda detaylı olarak inceledik.

Pubg Mobile Android FPS Arttırma

Android cihazlarda oyundan alacağınız FPS oranını artırmak ve lag, donma sorunlarının önüne geçmek için uygulayabileceğiniz bazı ayarlar mevcut. Özellikle, düşük donanıma sahip olan cihazlar ile oyun oynarken mutlaka bu ayarları kullanmanız tavsiye ediliyor.

Pubg Mobile Android FPS Arttırma Ayarları

Android cihazlarda en iyi FPS performansını alabilmek için aşağıdaki ayarları uygulamanız tavsiye ediliyor;

 

 • Grafikler: Pürüzsüz
 • Kare Hızı: Yüksek veya Ultra Yüksek
 • Görüntü Tarzı: Klasik
 • Kenar Yumuşatma: Devre Dışı
 • Grafikleri Otomatik Ayarla: Devre Dışı

Bu FPS ayarlarında grafiklerin pürüzsüz olması en iyi oyun deneyimini sağlayacaktır. Daha fazla şarj tüketiyor olsa da ekranda daha akıcı bir görüntü oluşturarak oyun deneyiminizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Kare hızı seçimi, telefonunuzun performansına göre yüksek veya ultra yüksek olarak seçilebilir. Kare hızı, doğrudan aldığınız FPS’i etkileyecektir. Kare hızı seçeneklerinin ne kadar FPS verdiğini aşağıdaki listede okuyabilirsiniz;

 • Düşük: 20 FPS
 • Orta: 25 FPS
 • Yüksek: 30 FPS
 • Ultra: 40 FPS
 • Aşırı: 60 FPS

Telefonunuzun ısınması, takılma yapması veya çok şarj tüketmesi halinde kare hızı seçimini düşürebilirsiniz.

Kenar yumuşatma ayarı oyunun grafiklerinin daha güzel görünmesini sağlıyor olsa da cihazınızda daha fazla kaynak tükettiği için takılmalara ve donmalara neden olabiliyor. Bu nedenle, daha yüksek FPS almak için görüntüden feragat etmeniz, bu ayarı kapalı tutmanız tavsiye ediliyor.

Son olarak, grafik ayarlarının oyun sırasında değişmemesi ve ayarladığınız şekilde sabit kalması için grafikleri otomatik ayarlamayı devre dışı bırakmanız öneriliyor.

Pubg Mobile iPhone FPS Arttırma

Apple cihazlarda Pubg Mobile oynarken FPS arttırmak için herhangi bir program kullanmanız mümkün değil. Cihaza yazılımsal olarak müdahalede bulunmak için jailbreak gibi desteklenmeyen işlemler gerçekleştirmeniz gerekmekte.

Jailbreak yapmadan FPS arttırabilmek için oyun ayarlarında değişiklik yapmanız gerekmekte. Oyunu daha düşük grafik ayarlarında oynayarak ve oyun sırasında arkaplanda çalışan programları kapatarak FPSte artış sağlayabilirsiniz.

Pubg Mobile iPhone sürümünde yüksek FPS almak için aşağıdaki ayarları kullanmanız tavsiye ediliyor:

 • Grafikler: Pürüzsüz veya Dengeli
 • Kare Hızı: Yüksek veya Ultra Yüksek
 • Görüntü Tarzı: Klasik
 • Kenar Yumuşatma: Devre Dışı
 • Grafikleri Otomatik Ayarla: Devre Dışı

Pubg Mobile FPS Arttırma Uygulamaları

Pubg Mobile FPS arttırma ayarlarını yaptıktan sonra, dilerseniz telefon performansınızı artıran bazı programlar ile özel ayarlar yapabilirsiniz.

Pubg Mobile geliştiricisi olan Tencent Games, üçüncü parti performans uygulamalarının desteklenmediğini ve FPS arttırmak için tavsiye edilmediğini belirtiyor olsa da pek çok oyuncunun bu programlar ile olumlu sonuçlar aldığı görülebiliyor. En popüler ve etkili Pubg Mobile FPS artırma uygulamalarını aşağıdaki linklerden, Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz;

FPS arttırmak için özellikle GFX Tool programının tavsiye edildiği belirtiliyor. Diğer programlara kıyasla çok daha iyi performans veren bu uygulama ile 10 civarı FPS artışı sağlanabiliyor.

Pubg Mobile PC FPS Arttırma – Gameloop

Pubg Mobile, emulatorler üzerinden bilgisayarda da oynanabiliyor. Önceki adı ile Tencent Gaming Buddy olarak bilinen ve oyunun resmi yapımcısı Tencent Games tarafından desteklenen bir emulator olan Gameloop, oyunun bilgisayarda oynamanın en kolay yolu olarak gösteriliyor.

Gameloop ile Pubg Mobile oynarken karşılaştığınız FPS sorunlarını çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 1. Grafik ayarlarınızı düzenleyin: Oyunun ayarlar menüsüne girerek grafik ayarlarınızı düşük seviyeye taşımayı deneyin. Eğer bilgisayarınızın performansı yeterli değilse, grafikleri düşük seviyede tutarak daha yüksek performans alabilirsiniz.
 2. Emulator çözünürlük ayarlarını değiştirin: Emulator ayarlarına girerek “motor” kısmını “akıllı mod” olarak değiştirin. Ardından, emulator için kullanılacak olan çözünürlük ayarlarını “1024×576” olarak ayarlayın. Ekran küçülecek olsa da FPS artışı sağlayabilirsiniz.
 3. Sanallaştırmayı aktif edin: Sanallaştırma, emulator ile yapılan işlemlerde performans artışı sağlamakta. Bunu etkinleştirmek için bilgisayarınızın BIOS menüsüne girmeniz, akabinde “System Configuration” sekmesi üzerinden “Virtualization Technology” ayarını aktif etmeniz gerekiyor.
 4. Arkaplan uygulamalarını kapatın: Oyun oynarken bilgisayarınızda sadece emulator ve Pubg Mobile uygulamasının çalıştığından emin olun. Gereksiz tüm uygulamaları kapatın.

Pubg Mobile PC FPS Arttırma – Bluestacks

Pubg Mobile PC emulatorleri arasında en iyi performansı veren ve popüler olarak kullanılan emulatorlerden biri olan Bluestacks, doğru ayarları yaptığınız takdirde akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor.

Bu emulatorde kendi içinde gelen bir FPS arttırma modu bulunuyor. Buna ek olarak, oyun grafik ayarlarını da değiştirerek performans artışı sağlayabilmek mümkün. Bluestacks FPS arttırma ayarlarını aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz;

 1. Grafik ayarlarınızı düzenleyin: Diğer emulatorlerde olduğu gibi, Bluestacks için de grafik ayarlarınızı düşük seviyeye çekmek FPS artışı sağlayacaktır.
 2. Sanallaştırmayı aktif edin: Gameloop emulatoründe anlatıldığı şekilde Bios üzerinden sanallaştırma ayarını aktif edin.
 3. Yüksek FPS modunu çalıştırın: Bluestacks ayarları üzerinden “motor” sekmesine girerek FPS ayarlarını en yüksek seviyeye getirin. Ardından, yine aynı sayfada yer alan “Yüksek FPS’ye izin ver” kutucuğunu işaretleyerek kaydedin.

 

 

 

Cevap Bırakın