Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg Mobile kasma sorunu yaşanması oyunseverlerin en büyük kabuslarından biri. Peki böyle bir durum karşısında ne yapmalı?

Oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Pubg Mobile, kimi zaman eski model telefonlarda ve bilgisayarlarda kasma sorunu yaşatabiliyor. FPS ve ping düşüşüne neden olan kasma problemi, çözüme kavuşturulmadığı takdirde oyun zevkini oldukça olumsuz etkiliyor.

Sadece eski telefonlarda değil, yeni iPhone gibi cihazlarda da görülebilen Pubg Mobile kasma sorunu, oyun ve cihazınızın ayarlarında yapabileceğiniz bazı değişiklikler ile çözülebiliyor. Bu yazımızda sizler için Pubg Mobile kasma sorununu nasıl giderebileceğinizi anlattık. Aşağıdaki adımları takip ederek hem PC’de hem de telefonda sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Pubg Mobile – Pubg Mobile Lite Telefon Kasma Sorunu Çözümü

Pubg Mobile ve daha düşük seviye telefonlar için hafif versiyonu olarak tasarlanan Pubg Mobile Lite oyununda kasma, FPS düşüşü gibi sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Yöntem #1 – Telefon ve Oyun Yazılımını Güncelleyin

Eğer telefonunuzun yazılım güncellemeleri yapılmadıysa, oyun gereksinimleri ile çakışma yaşanıyor olabilir. Böylesi bir durumda sorunun üstesinden gelmek için yazılım güncellemesi yapabilirsiniz.

Yine aynı şekilde, eski bir oyun sürümüyle oynuyorsanız Pubg Mobile kasma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. App Store ve Google Play güncellemeler menüsüne girerek oyunda herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yöntem #2 – Oyun Ayarlarını Değiştirin

Pubg Mobile ve Pubg Mobile Lite kasma sorunu, genellikle telefon donanımının yetersiz geldiği durumlarda görülüyor. Böylesi bir durumda, telefonunuzun ramini rahatlatmak ve daha rahat oyun oynamak için görüntü ayarlarını kısabilirsiniz.

Oyun içinde ayarlar bölümüne girerek grafik kalitesini düşük veya orta seviyeye çekmeniz sorunu çözmenize yardım edebilir.

Yöntem #3 – Arkada Çalışan Uygulamaları Kapatın

Oyundaki kasma probleminin bir diğer çözümü de arka planda çalışan uygulamaları kapatmaktan geçiyor. Oyunu oynarken müzik de dahil olmak üzere arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmayı deneyim.

Özellikle eski model telefonlarda, Pubg Mobile ile birlikte birden fazla uygulama çalıştırmaya yetecek donanım bulunmadığı için, arka planda çalışan uygulamalar kasmaya sebep olabiliyor.

Pubg Mobile Iphone Kasma Sorunu Çözümü

Pubg Mobile iPhone telefonlarda da zaman zaman kasma problemi yaşatabiliyor. Bu gibi durumlarda, yukarıdaki yöntemlerde bahsedilen çözümleri uygulayabilirsiniz.

Bu sorunlar çözüm sağlamıyorsa oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Yeniden yükleme yaparak oyunda oluşan hataları onarabilirsiniz.

Pubg Mobile Bluestack Kasma Sorunu Çözümü

Pubg Mobile Bluestack kasma sorununu çözmek için bilgisayarınızın emülatör ile tam donanım paylaşımı yapması gerekmekte.

Bluestack Pubg Mobile kasma sorununu çözmek için bilgisayarınızın BIOS menüsüne girerek “sanallaştırma” ayarını aktif etmeniz gerekli. Alternatif olarak Pubg tarafından önerilen bir diğer emülatör olan GameLoop ile daha rahat bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Pubg Mobile PC – Laptop Kasma Sorunu Çözümü

Eğer Pubg Mobile laptonunuzda veya bilgisayarınızda kasma sorunu yaşatıyorsa aşağıda listelenen adımları izleyerek çözüm sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda gerçekleştireceğiniz birkaç basit güncelleme ve ayar sayesinde oyundan çok daha yüksek performans alabilir, FPS artışı sağlayabilirsiniz.

Yöntem #1 – Donanımınızı Güncel Tutun

Başta ekran kartı olmak üzere donanımlarınıza ait sürücüleri güncel tutmanız tüm oyunlardaki performansınızı yükseltecektir. Pubg Mobile oynarken daha yüksek FPS almak istiyorsanız, mutlaka ekran kartınızın en güncel sürücüye sahip olduğundan emin olmalısınız.

Yöntem #2 – Güç ve Performans Ayarlarınızı Değiştirin

Özellikle laptoplarda Pubg Mobile kasma sorunu yaşayan oyuncuların güç ayarlarını “yüksek performans” olarak ayarlaması tavsiye ediliyor. Bilgisayarınızın başlat menüsünde bulunan pil simgesine tıklayarak, ayarlar bölümünden “yüksek performans” veya “en iyi performans” seçeneklerini işaretleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Yöntem #3 – Gereksiz Uygulamaları Kapatın

Pubg Mobile oynarken arka planda gereksiz uygulamaların çalışmadığından emin olmalısınız. Web tarayıcısı, sohbet uygulamaları gibi yüksek RAM tüketen programları kapatarak oyunda daha yüksek FPS alabilir, kasma sorununun önüne geçebilirsiniz.

Yöntem #4 – Virüs Programlarını Kapatın

Virüs programları bilgisayarınızda devamlı tarama yaptığı için oyun sırasında kasma sorununa yol açabilir. Oyuna başlamadan önce bu programları geçici olarak kapatarak daha iyi performans alabilirsiniz.

Yöntem #5 – Grafik Ayarlarını Düşürün

Pubg Mobile ana menüsüne giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından grafik ayarlarını düşük seviyeye getirebilirsiniz. Özellikle eski donanıma sahip bilgisayarlarda kasma sorununu çözmek adına her zaman düşük grafik ayarlarıyla oyun oynamanız tavsiye ediliyor.

Cevap Bırakın