Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg Mobile nasıl oynanır? İşte tüm detaylar…

Pubg Mobile, özellikle uzmanlaştığınız zaman fazlasıyla keyifli bir oyun haline geliyor. Bir harita üzerinde, battle royale mekanikleri ile oynanan bu oyunda rakipleriniz arasında hayatta kalmak için kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Oyuncular, devamlı olarak daralan bir haritada rakiplerine üstün gelebilmek adına birbirinden farklı silahlardan yararlanıyor.

 

Pubg Mobile, ilk olarak mobil cihazlarda yayınlanmış olsa da oyuncu kitlesinin büyümesi üzerine bilgisayardan oynamak isteyenlerden de büyük bir talep gördü. Oyuncular, çeşitli emulatorler kullanarak mobil oyunu bilgisayarlarında çalıştırmaya başlayınca, daha iyi bir oyun deneyimi sunmak isteyen Tencent Games, oyunun resmi olarak desteklediği bir emulator piyasaya sürdü. Bu emulator ile birlikte, Pubg Mobile PC üzerinden de oynanabilir hale geldi.

Her geçen gün daha fazla oyuncuya ulaşan Pubg Mobile, düzenli aralıklarla gelen güncellemeler sayesinde oyunculara asla sıkılmayacakları bir deneyim yaşatıyor. Yeni haritalar, görsellik güncellemeleri ve silahlar ile her dakikasından keyif alacağınız bir oyun olmaya devam ediyor.

Eğer oyuna yeni başladıysanız veya nasıl daha iyi Pubg Mobile oynayabileceğinizi merak ediyorsanız, profesyonel e-spor oyuncularının belirttiği ipuçlarından yola çıkarak, sizler için derlediğimiz bu ipuçlarını mutlaka incelemelisiniz!

Yeni Başlayanlar İçin Pubg Mobile Oynanış İpuçları

Pubg Mobile, öğrenme süreci kimi zaman biraz zahmetli olan bir oyun. 100 kişiyle aynı anda mücadele etmenizi gerektiren oyun sırasında pek çok profesyonel oyuncu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ancak, oyuna yeni başlamış olsanız bile her maçtan keyif alacağınıza emin olabilirsiniz. Eğer oyuna yeni başladıysanız aşağıdaki ipuçlarını incelemeyi ihmal etmemelisiniz;

  • İniş yerinizi çok iyi belirleyin: Oyuna başlarken doğru noktaya inmeniz her şeyden önemli. Özellikle çok binanın olduğu, haritanın kenarlarında bulunan yerlere inmeye gayret edin.
  • En iyi lootlar bina içinde bulunur: Özellikle oyunun başlangıcında, en iyi lootları, silah ve zırhları binaların içinde bulabilirsiniz. Ancak, pek çok oyuncunun aynı şeyi aradığını unutmamalısınız.
  • Kalabalıktan uzak durun: Oyunun her anında kalabalıktan kaçmaya gayret etmelisiniz. Takım olarak girdiğiniz oyunlar dışında, her oyuncunun tek başına mücadele etmesi gerektiğini unutmayın. Kalabalıkta dolaşmanız kolay bir hedef haline gelmenize neden olabilir.
  • Açık alanlarda dikkatli olun: Oyunda mümkün olduğu kadar saklanarak ve siper alarak dolaşmanız gerektiğini unutmayın. Eğer açık alanlarda gezmeniz gerekiyorsa mutlaka önce çevreyi inceleyin, gereksiz riskler almaktan kaçının.
  • Kendinize zaman tanıyın: Pubg Mobile oynamaya yeni başlayanların bir anda profesyonelleşmesi ve oyun kazanması oldukça mucizevi bir durum. Oyunda ilerlemek için kendinize zaman vermeniz ve bol bol çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tecrübeniz arttıkça, oyun mekaniklerini daha iyi anladıkça çok daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

Daha İyi Pubg Mobile Oynamak İçin Bilinmesi Gereken Beş İpucu

Eğer bir süredir Pubg Mobile oynuyorsanız, oyunda daha iyi sıralamalar elde edebilmek için profesyonel ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Bu işi meslek olarak yapan, dünya sıralamalarında bulunan Pubg Mobile e-spor oyuncuları tarafından da bahsedilen, daha iyi Pubg Mobile oynamak için bilmeniz gereken beş ipucunu sizler için listeledik.

  • Silahları iyi tanıyın: Pubg Mobile oynarken bazı silahların diğerlerine kıyasla daha üstün olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, her silahın kendine göre belirli avantajları ve dezavantajları olduğunu asla unutmamalısınız. Kimi silahın belirli durumlarda tüm diğer silahlara karşı üstün gelebilmesi mümkün. Bu nedenle, oyundaki tüm eşyaları iyi tanımanız ve nerede kullanmanız gerektiğini bilmeniz çok önemli.
  • Gereksiz yere ateş etmeyin: Pubg Mobile, özellikle saklanmayı ve gizliliği gerektiren bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Oyun sırasında gereksiz ateş etmemeye, mümkün olduğu kadar kendinizi gizli tutmaya gayret etmelisiniz. Eğer gereksiz yere ateş ederseniz çıkan ses ile kendinizi açık edebilir, rakiplerinize av olabilirsiniz.
  • Haritayı iyi kullanın: Pubg Mobile nasıl daha iyi oynanır bilmek isteyen bir oyuncunun mutlaka çok iyi bir harita bilgisine sahip olması gerekmekte. Haritada saklanacağınız, loot bulabileceğiniz yerleri iyi belirlemeniz, buna uygun şekilde hareket etmeniz çok önemli. Haritayı tanımadığınız sürece loot konusunda da sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.
  • Araçları tuzak olarak kullanın: Oyunda araçlar oldukça ilgi çekici olsa da tüm oyuncuların araç almak için birbiriyle yarıştığını unutmamalısınız. Boşta duran araçları birer tuzak olarak kullanabilir, araca yaklaşan oyuncuları avlayabilirsiniz. Profesyonel oyuncuların pek çoğu bu taktiği kullanarak yüksek sayıda kill almayı başarıyor.
  • Sesleri iyi takip edin: Profesyonel oyuncuların pek çoğu oyun oynarken müzik dinlemiyor. Pubg Mobile gibi pusu kurmanın önemli olduğu oyunlarda ayak seslerini iyi duymanız ve takip etmeniz çok önemli. Kulaklıkla oynamaya ve seslerin hangi yönden geldiğini takip etmeye çalışmalısınız.

Pubg Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Bilgisayardan Pubg Mobile oynamak istiyorsanız emulator kullanmanız gerekiyor. Telefonlar için tasarlanan mobil oyunları ve uygulamaları bilgisayar üzerinde çalıştırmaya yarayan emulatorler, Pubg Mobile gibi oyunları da keyifli bir şekilde oynayabilmenize izin veriyor.

PC üzerinden Pubg Mobile oynayabileceğiniz farklı emulatorler mevcut. Oyunun yapımcısı olan Tencent Games, Pubg Mobile için özel olarak optimize edilmiş ve resmi olarak desteklenen Gameloop emulatorünü tavsiye ediyor. Emulatorü bilgisayarınıza yükledikten sonra, Google Play Store üzerinden oyunu indirebilir, bilgisayarınızdan oynamaya başlayabilirsiniz.

Cevap Bırakın