Pubg Mobile PC’de Nasıl Oynanır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg mobile PC üzerinden de oynanabilir mi?

Pubg Mobile bir mobil oyun olarak tasarlanmış olsa da pek çok oyuncu tarafından bilgisayar üzerinden de sıkça oynandığına rastlamak mümkün. Oyuncular, gerek çeşitli yazılım firmaları tarafından yayınlanan, gerekse Tencent Games tarafından resmi destek verildiği açıklanan çeşitli Pubg Mobile emulatorlerini kullanarak oyunu bilgisayar üzerinden deneyebiliyor.

Pubg Mobile PC Nasıl İndirilir?

Pubg Mobile PC versiyonu da tıpkı mobil oyunda olduğu gibi aynı konsepte sahip. Oyuncular, öncelikli olarak kendileri gibi emulator kullanıcıları ile eşleştiriliyor olsa da yeteri kadar oyuncu bulunmaması halinde mobil cihazlar üzerinden oynayan oyuncularla da eşleştikleri görülebiliyor.

Doğru Pubg Mobile emulator ayarları yapıldığı sürece, Pubg Mobile’yi bilgisayar üzerinden oynamak da fazlasıyla keyifli. Bu yazımızda, oyunu nasıl indireceğinizi ve hangi ayarların yapılması gerektiğini tüm detaylarıyla anlattık.

Pubg Mobile PC İndirme

Pubg Mobile’yi bilgisayardan oynamak için öncelikle bir emulator yazılımına ihtiyacınız var. Mobil cihazlar için tasarlanan oyun ve uygulamaları bilgisayar üzerinden çalıştırmak için kullanılan pek çok emulator Pubg Mobile oyununu da destekliyor.

Pubg Mobile Pc kurulumu için öncelikle aşağıdaki listede yer alan bir emulatorü bilgisayarınıza yüklemeniz gerekli. Pubg Mobile için en iyi PC emulatorleri aşağıdaki gibi:

 

  • Gameloop (Tencent Gaming Buddy veya diğer adıyla Gameloop, Pubg Mobile için yayınlanan resmi emulator olsa da bazı performans sorunları ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle bilgisayarınızın en sorunsuz çalıştırdığı emulatorü bulmak için diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.)
  • Nox Player
  • Bluestacks
  • MEmu
  • LDPlayer

Emulator kurulumunu gerçekleştirdikten sonra, yüklediğiniz program içinden Google Play Store uygulamasına girmeniz, Pubg Mobile uygulamasını indirmeniz yeterli. Akabinde kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilir, oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Pubg Mobile Pc Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile Pc sistem gereksinimleri tamamen emulatore bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Genellikle düşük donanıma sahip bilgisayarların çalıştırabileceği şekilde tasarlanan emulatorlerin sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

Nox Player – Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7 ve üzeri
İşlemci2.2 GHz
Ram2 GB
Ekran Kartı1 GB

 

Gameloop – Tencent Gaming Buddy – Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7 ve üzeri
İşlemciIntel Core i3 560 3.3 GHz – AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz veya üzeri
Ram3 GB
Ekran KartıNVIDIA Geforce GTX 460 – AMD Radeon HD 5870 – 1 GB veya üzeri

Gameloop emulatorü diğerlerine kıyasla daha yüksek sistem gereksinimlerine sahip olsa da daha stabil olduğu ve Pubg Mobile PC kasma sorunlarının daha az görüldüğü belirtilmekte.

Bluestacks – Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7 ve üzeri
İşlemci2.2 GHz ve üzeri
Ram2 GB
Ekran Kartı1 GB

 

MEmu – Sistem Gereksinimleri

 

İşletim Sistemi Windows XP ve üzeri
İşlemci2.2 GHz ve üzeri
Ram2 GB
Ekran Kartı1 GB

 

LDPlayer – Sistem Gereksinimleri

 

İşletim Sistemi Windows XP ve üzeri
İşlemci2.2 GHz ve üzeri
Ram4 GB
Ekran Kartı1 GB

Pubg Mobile Pc Ayarları

Pubg Mobile PC için özel bir ayar yapmanız gerekmiyor. Emulator sağlayıcıları, oyunun popüler olması nedeniyle otomatik olarak ayarları yapılmış şekilde indirilmesini sağlıyor.

Oyunda kasma ve benzeri sorunlar yaşamanız halinde grafik ayarlarını düşürebilir, bilgisayarınızda arkaplanda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Yine benzer şekilde, lag sorunlarını çözmek için konumunuza en yakın sunucularda oyuna girmeniz tavsiye edilmekte.

Tüm diğer hassasiyet ayarlarını cep telefonunuzdaki Pubg Mobile oyununda olduğu gibi, oyun içinde bulunan seçenekler menüsü üzerinden yapabilmeniz mümkün. Oyun tarzınıza uygun hassasiyet ayarlarını berlirledikten sonra, emulator ile PC üzerinden keyifli bir Pubg Mobile deneyimi yaşayabilirsiniz.

Pubg Mobile’ı bilgisayarınıza yüklemek için tıklayın.

Oyun hakkında daha fazla içerik için web sitemizi ziyaret edin.

Cevap Bırakın