Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri hakkında bilmeniz gerekenler bu içerikte!

Her geçen gün oyuncu kitlesini genişleten ve oynanış üzerinde yaptığı değişikliklerle popüler olan Pubg Mobile, pek çok mobil cihaz üzerinden oynanabilecek şekilde tasarlanmış durumda. Geliştiriciler, özellikle eski model Android cihazların da oyunu oynayabilmesi için pek çok güncelleme yapmakta.

Pubg Mobile, ilk olarak piyasaya bir mobil oyun olarak çıkmış olsa da oyuncuların bilgisayar üzerinden, emulator programları aracılığıyla Pubg Mobile oynayabilmesi de mümkün. Mobil cihazlara kıyasla daha yüksek sistem gereksinimleri bulunan Pubg Mobile PC versiyonunda, oyuncuların tercih edebileceği pek çok farklı emulator olduğu gibi, oyunun geliştiricisi Tencent tarafından resmi olarak yayınlanan Gameloop emulatoru de kullanılabiliyor. Oyunun emulator üzerinde iyi optimize edilmiş olması, düşük donanım seviyesine sahip olan bilgisayarlarda da akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

Pubg Mobile Android Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile, Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlara Google Play Store üzerinden indirilebiliyor. Oyunun gerekli sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

 

İşletim SistemiAndroid 5.1.1 ve üzeri
Ram2 GB
Disk Alanı3 GB

 

Oyunun yeni güncellemeleri ve eklenen haritalar ile gerekli olan disk alanının değişebileceğini unutmamalısınız.

Pubg Mobile iOS Sistem Gereksinimleri

iPhone cihazlara Pubg Mobile yüklemek için App Store üzerinden uygulamayı indirmeniz yeterli. Daha sonra oyun hesabınıza giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

İşletim SistemiiOS 9 ve üzeri
Cihaz ModeliiPhone 5 ve üzeri
Disk Alanı3 GB

 

Pubg Mobile, iOS cihazlar için her güncelleme ile desteğini daraltmakta. Eski model cihazlara oyunu yüklemek mümkün olsa da kimi zaman lag ve takılma gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle, en iyi oyun performansını alabilmek için en az iPhone 7 seviyesinde bir cihaz kullanmanız tavsiye ediliyor.

Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile, bilgisayar üzerinden oynanmak için emulator adı verilen programlara ihtiyaç duymakta. Bu programlar, Pubg Mobile gibi oyunlar da dahil olmak üzere, tüm diğer mobil uygulamaları PC üzerinden çalıştırmayı sağlıyor.

Emulatorlerin sistem gereksinimleri uygulamaya bağlı olarak değişiyor olsa da minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

 

İşletim SistemiWindows XP ve üzeri
İşlemciIntel 2.6 GHz – AMD 1.8 GHz ve üzeri
Ram3 GB ve üzeri
Ekran KartıEn az 1 GB
Disk AlanıEn az 2 GB

 

Pubg Mobile PC için önerilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

İşletim SistemiWindows 7 ve üzeri
İşlemciEn az 3 GHz işlemci
Ram8 GB ve üzeri
Ekran Kartı2 GB ve üzeri
Disk AlanıEn az 5 GB

 

Cevap Bırakın