Steam Hesap Değerine Nasıl Bakılır?

Reklam Engelleyici Bulundu

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek mümkün hale getirilmiştir. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Steam hesabınız, zaman içinde aldığınız oyunlar, sahip olduğunuz kart ve diğer koleksiyonlar ile her geçen gün büyüyor olabilir. Başlangıçta herhangi bir değere sahip olmasa da zaman içinde değer kazanan hesaplar kimi zaman yatırım aracı olarak bile kullanılabiliyor.

Steam hesabınızın değerini öğrenmek için oldukça basit bir yöntem var. Bir hesaplama programı aracılığıyla gerçekleştireceğiniz birkaç adımdan sonra, hesabınızın en düşük ve en yüksek değerini kolayca öğrenebilirsiniz.

SteamCalculator adı verilen bu uygulama, hesabınızda var olan tüm oyunların en düşük indirimli fiyatı ile en yüksek fiyatını hesaplayarak size belirli bir değer aralığı veriyor. Steam hesabınızın güncel değerini gösterdiği gibi, indirimsiz fiyatlardan ne kadar ettiğini de hesaplıyor.

 

Steam Bakiyesi Nedir?

Merak edilen konuların en başında Steam bakiyesi nedir sorusu yer alıyor. Eğer yolun başındaysanız bu konuda bilgi sahibi olmamanız çok doğal. O hâlde, steam bakiyesinin ne olduğunu kısaca özetleyelim:
Steam cüzdanı, kullanıcıların söz konusu platform üzerinde harcama yapabilmelerini sağlayan bir bakiye barındırıcıdır. Bu bakiye ile Steam’den dilediğiniz oyunu satın alabilir, ayrca pazar kısmında da alışveriş yapabilirsiniz.

Steam Hesap Değeri Nasıl Öğrenilir?

Steam hesabınızın değerini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Buraya tıklayarak hesaplama yapacağınız SteamDB internet sitesine gidin.
  2. Sağ üst köşede bulunan “Sign in” butonuna tıklayarak, Steam hesabınızı kullanarak giriş yapın.
  3. Steam kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, ekranda hesabınızın en düşük ve en yüksek değerlerini görebilirsiniz.

SteamDB internet sitesi, hesabınıza erişim sağlarken herhangi bir şifre kaydetmiyor. Erişimi tamamen Steam üzerinden yapan site oldukça güvenli. Ancak, hesabınızı daha iyi korumak ve yetkisiz erişimlere karşı korumak için iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmeniz de tavsiye ediliyor. Steam Guard kodunu aktif ettikten sonra, SteamDB de dahil olmak üzere, şifreniz ile giriş yapacağınız tüm cihazlarda ikinci bir doğrulama gerekiyor.

Steam Hesabı Açmak Kaç TL?

Yeni başlayanlar için en çok merak edilen konulardan biri Steam hesabı oluşturmanın ücretli olup olmaması şeklinde karşımıza çıkıyor. Burada, hesap oluşturmanın ücretsiz olduğunu belirtmemizde fayda var.

Steam Hesap Satışı Yasak Mı?

Steam hesabının satılıp satılamayacağı en çok merak edilen konulardan biri oluyor. Konuyla ilgili Steam resmi hesabını incelediğimizde, satışın yapılamayacağına dair net bir bildirimle karşılaşıyoruz. İncelemek isteyenler için linki bırakalım.

Hesapların yalnızca o hesabı şahsi olarak kullananlara ait olduğunun altını çizen destek ekibi, söz konusu Steam hesabının devredildiğinin anlaşılması hâlinde, hesabın kilitleneceğinin de altını çizmekte.

Eğer daha önceden bir Steam hesabı satın aldıysanız ve satın alma işleminin yasak olmadığını bilmiyorsanız bu durumu bildirmenizi talep eden ekip, ardından yeni bir hesaba geçiş yapmanızı ve satın aldığınız hesabı kullanmayı tamamen durdurmanızı talep ediyor.

Steam Hesap Aynı Anda İki Kişi Tarafından Kullanılabilir Mi?

Steam hesabının alınıp satılamayacağından daha önce bahsetmiştik. Burada en önemli konu söz konusu hesapların şahsiliği. Bu nedenle aynı hesabı iki kişinin kullanıyor olması da ihlâl olarak kabul ediliyor ve ekip bu durumu onaylamıyor. Zararsız görünen bu eylem hesabınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden, hesabınıza eklediğiniz birçok değeri bir anda kaybetmemek adına şahsi kullanıma önem vermeniz gerektiğini hatırlatırız.

Steam hesabınız kilitlendiğinde kaybedeceğiniz değerleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

Oyundaki dereceniz, oynama süreleriniz ve oyunlara dair tüm istatiksel verileriniz kaybolacaktır. Bununla birlikte satın aldığınız ve etkinleştirdiğiniz tüm oyunlar da elinizden alınmış olacak. Eğer, oynadığınız sürede çeşitli envanter öğeleri elde ettiyseniz veya satın aldıysanız, bu kazanımlarınızı kaybetme tehlikesiyle de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Steam Hesap Açma ve Cüzdan Oluşturma

Eğer sıfırdan bir Steam hesabı oluşturmak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki Youtube kullanıcısının videosuna göz atabilirsiniz. Böylece kolayca Steam hesabı oluşturabilir ve cüzdanınızı nasıl kullanacağını öğrenebilirsiniz.

İşte Steam hesabı oluşturmak ve cüzdanı kullanmak bu kadar basit. Siz de kişisel Steam cüzdanınızı ücretsiz oluşturabilir ve şahsi harcamalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hesabınızın güvenliği daha sonraki alışverişlerinizde ve oyunlarda yükselmenize oldukça katkı sağlayacaktır. Steam hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilir, öneri ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Mobil oyunlar ve benzer içerikler için  Oyunlar kategorisine göz atabilirsiniz.

 

Cevap Bırakın